Microsoft liderem analityki bezpieczeństwa według Forrester Wave

Microsoft liderem analityki bezpieczeństwa według Forrester Wave

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:00
22.12.2022
796 wyświetleń

Microsoft zdobył tytuł lidera w najnowszym raporcie The Forrester Wave™: Security Analytics Platforms, Q4 2022. Firma otrzymała najwyższą możliwą ocenę w 17 różnych kryteriach, wliczając w to ekosystem partnerów, innowacyjny harmonogram, ochronę produktu, zarządzanie przypadkami i architekturę.

Uważamy, że to umiejscowienie utwierdza nasze ciągłe inwestycje w Microsoft Sentinel, badania bezpieczeństwa i analitykę zagrożeń. Traktujemy to jako wotum zaufania do naszej zdolności do zapewnienia naszym klientom bezpieczeństwa i pracy bez strachu. Microsoft Security został uznany za lidera w siedmiu różnych raportach Forrester Wave™ i nadal inwestuje w innowacyjne rozwiązania, które razem zapewniają bezpieczeństwo firmom naszych klientów.
— Rob Lefferts, CVP w Microsoft 365 Security

Microsoft zauważa, że wraz z rosnącą ilością i złożonością zagrożeń typu ransomware stało się ważniejsze niż kiedykolwiek, aby Chief Information Security Officerowie (CISOs) inwestowali w rozwiązania, które chronią ich firmy i pozwalają im działać. Podczas gdy krajobraz zagrożeń stale się rozwija, natywne rozwiązania w chmurze do zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM), takie jak Microsoft Sentinel, stały się centralną częścią rozwiązania SecOps i ewoluowały, aby sprostać nowym potrzebom klientów, by poruszać się szybciej — dodaje Lefferts.

The Forrester Wave™: Security Analytics Platforms, Q4 2022

Microsoft Sentinel to rozwiązanie SIEM (Security Information and Event Management) nowej generacji, które zbiera dane bezpieczeństwa w podejściu multi-cloud i multi-platform. Platforma zapewnia analitykę podmiotów i zachowań użytkowników (UEBA), analitykę zagrożeń oraz możliwości orkiestracji, automatyzacji i odpowiadania (SOAR) wraz z głębokimi integracjami z produktami Microsoft Defender.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/security/blog/2022/12/19/forrester-names-microsoft-a-leader-in-q4-2022-security-analytics-platforms-wave-report/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo