Microsoft kusi użytkowników Apple bonusami w chmurze

Microsoft kusi użytkowników Apple bonusami w chmurze

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:53
08.08.2013
2269 wyświetleń

Firma z Redmond chce przekonać użytkowników, że SkyDrive jest lepszym rozwiązaniem niż odpowiednik Apple. Ci, którzy zdecydują się na usługę Microsoftu otrzymają dodatkowe bonusy.

Kampania Microsoftu skierowana jest do użytkowników usługi przechowywania danych w chmurze iCloud, która do czerwca tego roku była znana pod nazwą MobileMe. Apple przedstawiło swoim klientom ofertę, zgodnie z którą, dawni użytkownicy MobileMe do 30 września muszą przenieść się do iCloud. Jeśli nie zrobią tego sami, po 30 września zostaną migrowani automatycznie, a pojemność internetowego dysku będzie wynosić zaledwie 5 GB z możliwością wykupienia dodatkowej przestrzeni.

Microsoft poczuł, że wielu użytkowników dawnego MobileMe może czuć się urażonych i proponuje im przeniesienie danych do SkyDrive. Wczoraj wieczorem na profilu dysku Microsoftu w serwisie Twitter pojawiła się wiadomość zapraszająca do migracji do SkyDrive z obietnicą otrzymania dodatkowej przestrzeni 15 GB na okres jednego roku.

Ofertę firmy z Redmond należy rozumieć w ten sposób, że Ci użytkownicy MobileMe, którzy zdecydują się przechowywać swoje dane w SkyDrive otrzymają standardowe 7 GB przestrzeni i dodatkowe 15 GB, co razem daje 22 GB na rok.

Takie działanie Microsoftu można tłumaczyć również chęcią jak najszybszego przyciągnięcia do SkyDrive nowych użytkowników, ze względu na zamieszanie w Wielkiej Brytanii, po którym firma będzie zmuszona do zmiany nazwy usługi na terenie tego kraju, przez co wiele osób może nie kojarzyć usługi z Microsoftem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/SkyDrive/

Polecamy również w kategorii SkyDrive