Microsoft kończy sprzedaż Windows 10 w tym miesiącu

Microsoft kończy sprzedaż Windows 10 w tym miesiącu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:30
19.01.2023
1645 wyświetleń

Gdy już od prawie półtora roku dostępny jest Windows 11 — także jako darmowa aktualizacja dla Windows 10 — Dziesiątka przestała być traktowana priorytetowo. System będzie co prawda wspierany jeszcze ponad dwa lata, niemniej jednak Microsoft zadecydował o zakończeniu jego sprzedaży na swojej stronie. A co z innymi sklepami?

Windows 10 został wydany 29 lipca 2015 roku jako następca Windowsa 8.1. System błyskawicznie zyskiwał nowych użytkowników m.in. dlatego, że był oferowany jako darmowa aktualizacja dla posiadaczy Windows 7 i 8/8.1. Początkowo oferta miała obowiązywać tylko przez rok, zaś później okazało się, że był to tylko chwyt marketingowy, swoją drogą całkiem udany. Teraz tak samo wygląda sprawa z przejściem z Dziesiątki do Windows 11. Tym razem jednak wydawca nie sugeruje nawet ograniczenia czasowego takiej opcji. Aby nie promować dłużej produktu, który niemalże przestał być rozwijany, Microsoft zdecydował się zakończyć jego sprzedaż, o czym poinformował na jego stronie.

31 stycznia 2023 r. będzie ostatnim dniem możliwości pobrania Windows 10. System Windows 10 nadal pozostanie wspierany przez aktualizacje zabezpieczeń, które pomagają chronić komputer przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innym złośliwym oprogramowaniem do 14 października 2025 r.
— Microsoft

Komunikat o powyższej treści pojawia się w Microsoft Store na stronach z możliwością zakupu licencji Windows 10. Mimo że sprzedaż zakończy się w sklepie Microsoftu, to nie znaczy to, że Dziesiątki nie będzie można kupić już w ogóle. System nadal będzie do kupienia u zewnętrznych sprzedawców, w tym partnerów Microsoft, takich jak Sklep CentrumXP, który oferuje:

W Sklepie CentrumXP wciąż możecie nabyć legalne licencje Windows 10 w konkurencyjnych cenach, a dodatkowo otrzymacie Szkolenie Windows o wartości 99,99 zł gratis!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/d/windows-10-home/d76qx4bznwk4

Polecamy również w kategorii Windows 10