Menu kategorii
 • Microsoft inwestuje w IoT, przejmując Express Logic

  Microsoft inwestuje w IoT, przejmując Express Logic

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:01
  18.04.2019
  1058 wyświetleń

  Microsoft ogłosił dzisiaj przejęcie Express Logic, producenta oprogramowania dla urządzeń IoT opartych na mikrokontrolerach (MCU). Jednym z jego najważniejszych produktów jest ThreadX, system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS) dla tych urządzeń, mający na koncie już ponad 6,2 mld wdrożeń, co czyni go najpopularniejszym RTOS na świecie.

  Popularność ta wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na technologię, która wspiera środowiska o ograniczonych zasobach, zapewniając im przy tym bezpieczeństwo. Producenci budujący produkty w różnych kategoriach - od żarówek, termometrów, po klimatyzatory, sprzęt medyczny i sieciowy - czerpią korzyści z rozwiązań Express Logic. Mogą one być używane nawet w bardzo ograniczonych rozwiązaniach, gdzie urządzenie posiada mniej niż 64 KB pamięci flash i jest zasilane baterią. Rocznie produkowanych i wdrażanych jest ponad 9 mld urządzeń IoT opartych na mikrokontrolerach, z czego większość używa rozwiązań Express Logic.

  Przejmując producenta ThreadX, Microsoft chce umożliwić dostęp do Azure miliardom nowych punktów końcowych. System ten dołącza do wspieranych przez Microsoft rozwiązań IoT, co stanowi dopełnienie oferty Azure Sphere. ThreadX będzie dostępny jako opcja dla przetwarzania w czasie rzeczywistym dla urządzeń w Azure Sphere, zaś urządzenia napędzane przez ThreadX będą mogły łączyć się z urządzeniami Azure IoT Edge.

  Azure Sphere polecane jest najbardziej chronionym połączeniom z chmurą, jednak nie jest to opcja dla środowisk o bardzo ograniczonych zasobach. W takich scenariuszach Microsoft rekomenduje ThreadX - również z tego względu, że w przeciwieństwie do innych RTOS-ów posiada dodatkowe certyfikaty i natychmiastową gotowość do połączenia z Azure IoT Hub.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2019/04/18/microsoft-acquires-express-logic-accelerating-iot-development-for-billions-of-devices-at-scale/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy