Microsoft i Steelcase chcą przedefiniować przestrzeń roboczą

Microsoft i Steelcase chcą przedefiniować przestrzeń roboczą

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:05
07.03.2017
0 komentarzy
1237 wyświetleń

Microsoft nawiązał współpracę ze specjalistami projektowania wnętrz i środowisk pracy ze Steelcase. Partnerstwo ma na celu promocję holistycznego podejścia do cyfrowej transformacji oraz stworzenie przestrzeni biurowych przyszłości, gdzie technologia jest naturalnie zintegrowana, a otoczenie sprzyja współpracy i produktywności.

Nietrudno się domyślić, że za warstwę technologiczną całego przedsięwzięcia odpowiadać będą urządzenia Surface wraz z oprogramowaniem Windows 10 i Office 365. Wszystko to zostanie połączone z architekturą Steelcase, by stworzyć "Przestrzenie Kreatywne" ("Creative Spaces"). Przestrzenie takie - jak głoszą twórcy - pomogą firmom zrewolucjonizować ich przestrzenie robocze, zarówno fizycznie, jak i cyfrowo. "Creative Spaces zaprojektowano, by pomóc ludziom wyzwalać ich własny potencjał kreatywny, przenosić ich kreatywność na pracę i poprawiać sposób, w jaki pracują z zespołami. Creative Spaces odblokowują ludzką wyobraźnię i optymalizują sposób interakcji zarówno z kolegami z zespołu, jak i urządzeniami Surface, odsłaniającymi pełne możliwości Windows 10 i Office 365" - pisze Ryan Gavin, General Manager z zespołu Surface Devices.

Microsoft powołuje się na zeszłoroczny raport, z którego wynika, że kreatywność jest jedną z kluczowych umiejętności, które powinien posiadać pracownik. Jest to również istotne w perspektywie przyszłościowej, bowiem "aby odnieść sukces w ekonomii jutra, która będzie odznaczać się produktywnością, należy (...) odblokować kreatywność pracowników i przetoczyć ją z rozmysłem do produktów, rozwiązań i strategii biznesowej firmy". Według partnerów rozwinięciu kreatywności u pracowników przysłuży się fuzja ich produktów. "Urządzenia Surface z Windows 10 pozwalają ludziom osiągnąć więcej w domu, szkole, pracy lub gdziekolwiek indziej na świecie. Steelcase jest globalnym liderem w projektowaniu przestrzeni roboczej i architekturze, zajmując się projektowaniem innowacyjnych przestrzeni roboczych od ponad 100 lat" - dodaje Gavin.

Partnerzy nie chcą po prostu stworzyć nowych biurek, krzeseł czy sal konferencyjnych, lecz dostosować wnętrza kreatywne do codziennego rytmu ludzi i pomagać pojedynczym osobom i całym grupom w rozwijaniu twórczego potencjału. Jednym z niuansów jest możliwość płynnego przechodzenia z trybu "ja" na tryb "my". Z ciekawszych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o zapowiedzi rozwiązań pracowniczych z udziałem technologii Microsoft Azure IoT, które Steelcase przedstawi w najbliższych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2017/03/06/microsoft-steelcase-unlock-creativity-work/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor