Menu kategorii
 • Microsoft i BMW zmodernizują fabryki w myśl open source

  Microsoft i BMW zmodernizują fabryki w myśl open source

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:12
  02.04.2019
  929 wyświetleń

  Microsoft i BMW Group na dzisiejszym Hannover Messe ogłosili nową inicjatywę społecznościową, która umożliwi szybsze i bardziej opłacalne powstawanie innowacji w sektorze produkcyjnym. Nosi ona nazwę Open Manufacturing Platform (OMP) i jest otwartym frameworkiem technologicznym, który wspiera rozwój inteligentnych rozwiązań dla fabryk. Ma on również na celu pokonanie obecnych ograniczeń i utrudnień.

  Open Manufacturing Platform (OMP) jest zaprojektowany, by znieść te bariery poprzez tworzenie otwartego frameworka technologicznego i społeczności obejmującej różne branże. Oczekuje się, że inicjatywa będzie wspierać rozwijanie inteligentnych rozwiązań dla fabryk, które będą udostępniane członkom OMP w sektorach motoryzacyjnym i szeroko pojętej produkcji. Celem na przyszłość jest znaczące przyspieszenie rozwoju przemysłowego IoT, skrócenie time to value i poprawa wydajności produkcji.
  – Microsoft

  OMP zbudowana została w Microsoft Azure. Ma ona zapewniać członkom społeczności architekturę referencyjną z open source'owymi komponentami w oparciu o otwarte standardy branżowe i otwarty model danych. Platforma ma również odblokować i ustandaryzować modele danych, co umożliwi scenariusze analityczne i machine learningowe.

  Pierwszym kontrybutorem w OMP jest BMW Group, którego platforma IoT połączona jest z ponad 3000 maszyn, robotów i autonomicznych systemów transportowych. Dostarczy on m.in. scenariuszów wykorzystania, związanych z użyciem platformy IoT w jego autonomicznym systemie transportowym, który dzięki centralnej koordynacji jest wydajniejszy pod względem logistycznym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/microsoft-and-the-bmw-group-launch-the-open-manufacturing-platform-859672858.html

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy