Microsoft i Amazon jako jedyni zawalczą o kontrakt JEDI

Microsoft i Amazon jako jedyni zawalczą o kontrakt JEDI

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:31
11.04.2019
371 wyświetlenie

Na wart 10 miliardów dolarów kontrakt z armią zasadzało się wielu dostawców usług w chmurze. Niektórzy (jak Google) zrezygnowali, a większość (w tym Oracle i IBM) odpadła, nie spełniwszy minimalnych warunków. I tak na arenie pozostało dwóch ostatnich zawodników - Microsoft i Amazon. Który z nich dostarczy zintegrowany system chmurowy dla całego Departamentu Obrony USA?

Po zapoznaniu się ze wszystkimi otrzymanymi propozycjami Departament Obrony określił zakres konkurencji w ramach prośby o propozycje dla Joint Enterprise Defense Infrastructure Cloud stosownie do obowiązujących praw i regulacji.
– Elissa Smith, rzeczniczka DoD

Microsoft i AWS okazali się jedynymi dostawcami, którzy spełniają wymagania kontraktu. Decyzja o tym, kto ostatecznie go zgarnie, nadejść ma najwcześniej w lipcu.

Warto jeszcze zaznaczyć, że choć JEDI będzie obsługiwany przez jednego dostawcę, nie będzie on miał wyłączności na świadczenie innych usług w chmurze. Mówiąc inaczej, Departament Obrony - podobnie jak wielu klientów Azure i AWS - korzysta z wielu platform chmurowych jednocześnie. O tym wspomina również rzeczniczka: JEDI jest jednym z elementów całościowej strategii multi-cloud i częścią większych wysiłków, które mają zmodernizować technologię informacyjną w DOD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/the-10-billion-jedi-race-narrows-down-to-microsoft-and-amazon/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure