Menu kategorii
Microsoft Whiteboard wchodzi na iOS i przeglądarki

Microsoft Whiteboard wchodzi na iOS i przeglądarki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:01
25.09.2018
614 wyświetlenia

Microsoft Whiteboard zastępuje klasyczną biała tablicę, z jaką możemy się zetknąć na salach wykładowych czy konferencyjnych, i rozszerza ją o kolejny wymiar dzięki wachlarzowi cyfrowych ulepszeń na czele z Windows Ink. Chociaż aplikacja świetnie radzi sobie nawet na największych ekranach, z powodzeniem można jej używać nawet na tych najmniejszych. Whiteboard w pełnej wersji dla Windows 10 debiutował na początku lipca, a teraz wkracza też na urządzenia z iOS i przeglądarki.

Microsoft ogłosił dzisiaj dostępność Whiteboard na iOS oraz jego wersji commercial preview dla przeglądarek. Wydania te bazują na wersji dla Windows 10. Microsoft twierdzi, że przybliżają go one do realizacji wizji przestrzeni do współpracy, dostępnej dla każdego niezależnie od urządzenia i zintegrowanej z narzędziami, których zespoły już używają.

Niezależnie od tego, czy [jest uruchomiony] w Windows 10, iOS, czy w przeglądarce, Microsoft Whiteboard zapewnia nieskończone kanwy, na których można puścić wodze wyobraźni. Na urządzeniu z systemem Windows lub iOS możecie rysować, pisać, dodawać notatki lub obrazy, układać rzeczy i je przenosić. Z dowolnego urządzenia z nowoczesną przeglądarką możecie teraz również otwierać i przeglądać swoje tablice, a także nakładać i usuwać [cyfrowy] tusz.

Whiteboard stał się dostępny już praktycznie na dowolne urządzenie, na którym można uruchomić przeglądarkę. Aby zacząć go używać na urządzeniach z iOS (wersja 9 lub wyższa), należy pobrać aplikację z Apple App Store. Użytkownicy Windows pobiorą ją z Microsoft Store. Jeśli zaś chodzi o wersję przeglądarkową, Microsoft pisze, że jej wersja zapoznawcza zostanie uruchomiona za parę dni. Aby z niej korzystać, użytkownicy komercyjni będą potrzebowali uruchomienia jej przez administratora na stronie Microsoft Whiteboard.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/Microsoft-Whiteboard-is-now-available-for-more-devices/ba-p/255431

Polecamy również w kategorii Office 365