Microsoft Ocean Plastic Mouse - mysz z recyklingowanego plastiku oficjalnie zapowiedziana!

Microsoft Ocean Plastic Mouse - mysz z recyklingowanego plastiku oficjalnie zapowiedziana!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:16
23.09.2021
1664 wyświetlenia

Na tegorocznym evencie Surface zaprezentowano nie tylko nowe propozycje laptopów i tabletów, ale także szereg akcesoriów. Do nich zalicza się nowe pióro Surface Slim Pen 2, a także wyjątkowa mysz Microsoftu. Wyjątkowa, bo wykonana w 20% z recyklingowanego plastiku wyłowionego z oceanów. Microsoft Ocean Plastic Mouse to rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą być bardziej eko i dbać o naszą planetę, ale również dla fanów designu, który od zawsze był znakiem rozpoznawczym akcesoriów firmy Microsoft.

Ocean Plastic Mouse to mały krok naprzód w działaniach Microsoftu spod szyldu zrównoważonego rozwoju. Pokrywa tej eco-friendly myszy została stworzona w 20% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Co istotne, to plastik pozyskany z oceanów, które niestety zaśmieca. Jak podaje producent, jest to przełom w technologii materiałów, który zaczyna się od usunięcia plastikowych odpadów z oceanów i dróg wodnych. Materiał ten został oczyszczony i przetworzony na granulat z tworzywa sztucznego nadający się do recyklingu. Granulki są następnie mieszane w procesie tworzenia materiału, który tworzy pokrywę myszy.

Grafika

Co więcej, również opakowanie myszy w 100% podlega recyklingowi. Nie jest to już pierwsze opakowanie tego typu w portfolio Microsoftu (wcześniej zdecydowano się na to choćby w Xbox Adaptive Controller). Mysz powstała we współpracy z SABIC jako komfortowe akcesorium, które czyni małe kroki, by zmniejszyć ilość odpadów, jednocześnie umieszczając potężne akcesorium na wyciągnięcie ręki. Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się w nowego wideo:

Jeśli chodzi o dane techniczne, mysz zapewnia prawdziwie bezprzewodową wolność dzięki wsparciu dla technologii Bluetooth 5.0 LE. Pojedynczy akumulator AA zapewnia do 12 miesięcy pracy urządzenia. Waga (razem z baterią) wynosi 84 g. Ocean Plastic Mouse jest już dostępna w przedsprzedaży w USA i Kanadzie. Na większości rynków stanie się dostępna 10 października tego roku. Cena wynosi 24,99 USD (ok. 98 zł). Produkt nie ma jeszcze polskiej strony w Microsoft Store.

Warto dodać, że Microsoft wystartował też z dobrowolnym programem recyklingu dla każdej osoby, która chce oddać do recyklingu produkt konsumencki marki Microsoft i/lub jego opakowanie. Program bezpłatnego zwrotu produktów Microsoft działa teraz również w Polsce!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-ww/accessories/sustainability/ocean-plastic-mouse

Polecamy również w kategorii Urządzenia