Microsoft Launcher Preview zostanie wycofany. Niedługo premiera wersji 6

Microsoft Launcher Preview zostanie wycofany. Niedługo premiera wersji 6

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:59
14.07.2020
1975 wyświetleń

W styczniu Microsoft uruchomił Microsoft Launcher Preview, kompletnie nową wersję swojego launchera na Androida, zbudowaną w oparciu o nowy kod i wyposażoną w obsługę widoku poziomego i przeprojektowane elementy UI. Ponieważ była to całkowicie przebudowana wersja, brakowało jej wielu funkcji. Microsoft zdecydował w końcu oddzielić wersję Preview od głównej aplikacji Microsoft Launcher.

W zeszłym miesiącu Microsoft Launcher 6, wcześniej dostępny jedynie poprzez Microsoft Launcher Preview, trafił do użytkowników wersji beta podstawowej aplikacji, co sugerowało, że jest już bliski ogólnodostępnego wydania. To postawiło pod znakiem zapytania dalszą przyszłość forka Preview. Te wątpliwości rozwiewa komunikat, który niedawno zaczął wyświetlać się jego użytkownikom.

Wynika z niego, że Launcher Preview zostanie wycofany pod koniec lipca i jego miejsce zajmie nowy Microsoft Launcher. Stabilna wersja, gdy będzie już ogólnodostępna, niweluje potrzebę dalszego rozwijania aplikacji pod szyldem Preview, co jednak nie musi mieć wpływu na wersję Beta, gdzie zapewne dalej będą testowane kolejne wydania.

Komunikat nie pokazuje się jeszcze wszystkim, a Microsoft Launcher nie został jeszcze zaktualizowany do wersji 6, choć powinno to nadejść w najbliższych tygodniach. Niektórzy z nową wersją Launchera wiążą wydanie Surface Duo, które ma działać pod jego kontrolą już od pierwszego uruchomienia. Oczekuje się, że urządzenie trafi do sprzedaży tego lata, choć tak naprawdę może zostać wydane kiedykolwiek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-preview-is-reportedly-being-discontinued

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher