Microsoft Ignite: oglądamy keynote z Satyą Nadellą i Aleksem Kipmanem

Microsoft Ignite: oglądamy keynote z Satyą Nadellą i Aleksem Kipmanem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:34
02.03.2021
1781 wyświetlenie

Za nami pierwszy dzień drugiej części konferencji Microsoft Ignite 2020/2021. W dzisiejszej relacji pisaliśmy m.in. o nowościach w Microsoft 365, platformie Azure Percept oraz Microsoft Mesh, platformie społecznościowej Mixed Reality. Dobrym podsumowaniem tego będzie... keynote otwierający z takimi osobistościami, jak Satya Nadella, CEO Microsoft, i Alex Kipman, wynalazca HoloLens.

Jako że od kilku lat Microsoft jest mocno zwrócony w stronę chmury, to temat ten przewija się stosunkowo często przez dzisiejszy keynote. Ważnym punktem programu są więc rozwiązania w Azure, choć pojawia się też kilka prezentacji i zapowiedzi związanych z Microsoft 365, aplikacjami biznesowymi Dynamics 365, Power Platform i nie tylko.

Na konferencji powrócił też temat HoloLens, VR i Windows Mixed Reality. Chodzi nie tylko o zapowiedź Microsoft Mesh, ale również o możliwość oglądania konferencji na zestawach rzeczywistości mieszanej i wirtualnej, takich jak HoloLens, HTC Vive, Oculus Rift czy Oculus Quest. Keynote można oglądać na platformie AltspaceVR. Nie przedłużając, zapraszamy do oglądania!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/ignite-2021-watch-the-keynote-with-satya-nadella-alex-kipman-and-more

Polecamy również w kategorii Microsoft