Menu kategorii
 • Microsoft Forms z łatwiejszym tworzeniem formularzy i ankiet na smartfonach

  Microsoft Forms z łatwiejszym tworzeniem formularzy i ankiet na smartfonach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:23
  08.09.2021
  1335 wyświetleń

  Microsoft Forms to narzędzie do tworzenia formularzy, quizzów i ankiet, wchodzące w skład Office 365. Jego możliwości z czasem stały się naprawdę szerokie, jednak wersja mobilna nie pozwalała wykorzystać ich w pełni. Niestety, jak to często bywa, doświadczenie na smartfonach pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do aplikacji na PC. Niebawem ma się to zmienić.

  Microsoft Forms

  Dotąd tworzenie i analizowanie ankiet w Forms działało najlepiej na komputerach PC, ale Microsoft zapowiedział nadchodzące zmiany. Aplikacja mobilna otrzyma w końcu niezbędne optymalizacje i zapewni posiadaczom smartfonów i tabletów wygodę obsługi. Jak czytamy w opisie zmian:

  Projektanci ankiet, którzy tworzą i analizują na urządzeniach mobilnych, będą teraz mieli znacznie bardziej przyjazne doświadczenie mobilne, które jest zoptymalizowane dla ich urządzenia, co sprawia, że Forms będzie jeszcze łatwiejszy w użyciu. Będzie to dostępne dla nowych i istniejących formularzy — najpierw w przeglądarce, a kilka tygodni później również w aplikacji Office Mobile.
  — Microsoft

  Planowane daty rozpoczęcia i ukończenia tych wdrożeń to początek i końcówka października dla Forms w przeglądarce oraz połowa i koniec listopada dla Forms na Androida i iOS.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-rolling-out-a-new-mobile-friendly-microsoft-forms-authoring-feature/

  Polecamy również w kategorii Office 365