Menu kategorii
 • Microsoft Fluid Framework dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

  Microsoft Fluid Framework dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:34
  10.01.2020
  430 wyświetleń

  Fluid Framework to nowy sposób pracy z dokumentami w Sieci, który został po raz pierwszy zaprezentowany w maju ubiegłego roku. Jest to nowa klasa współdzielonych, interaktywnych doświadczeń webowych, które wykraczają poza tradycyjny sposób pracy z dokumentami, dlatego framework nazywany jest "Officem przyszłości".

  W listopadzie Fluid Framework stał się dostępny w wersji public preview jako doświadczenie użytkownika końcowego oraz w wersji private preview dla deweloperów. Teraz Microsoft ponownie informuje o jego wydaniu, które od tego listopadowego różni się sposobem otrzymania dostępu.

  Mamy nadzieję, że mieliście okazję sprawdzić listopadową zapowiedź i dema wersji zapoznawczej Fluid Framework na Ignite. Jesteśmy zaszczyceni pozytywną jak dotąd reakcją i ekscytującymi pomysłami, o których usłyszeliśmy od naszych klientów i partnerów. Razem eksplorujemy możliwości Fluid Framework, aby przełamać bariery aplikacji, umożliwiając współtworzenie na wiodącą w branży skalę i dostarczając inteligentne agenty do pracy wspólnie z ludźmi.
  — Dan Zarzar, Microsoft

  Microsoft poinformował o rozpoczęciu udostępniania wersji preview oraz o możliwościach tej wczesnej wersji, takich jak:

  • Tworzenie, udostępnianie i edytowanie plików Fluid Framework.
  • Współtworzenie i współpraca poprzez @wzmiankowanie we wszystkich miejscach.
  • Wstawienie wbudowanych składników.

  Wczesna wersja zapoznawcza (early preview) frameworka zaczęła być udostępniana na urządzeniach skonfigurowanych dla Targeted Release. Dostępność zostanie rozszerzona na skonfigurowane inaczej urządzenia w kolejnych miesiącach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/the-microsoft-fluid-framework-preview-is-starting-to-roll-out/ba-p/1047826

  Polecamy również w kategorii Office 365