Microsoft Flight Simulator zebrał już 2 miliony graczy. Poznajmy nowe statystyki

Microsoft Flight Simulator zebrał już 2 miliony graczy. Poznajmy nowe statystyki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
17.12.2020
1706 wyświetleń

Microsoft Flight Simulator to najdłużej utrzymywana franczyza Microsoftu — jej historia sięga 38 lat wstecz. Najnowsza produkcja o tym samym tytule zdążyła już wcześniej pobić kilka rekordów, np. stając się najlepszym debiutem w historii Xbox Game Pass na PC. Dziś Microsoft chwali się kolejnym rekordem, jakim jest najszybsze w historii serii przyciągnięcie 2 milionów graczy. To nie wszystko. Są też nowe statystyki lotów, wylatanych mil, odwiedzin konkretnych miejsc, procentowego obszaru Ziemi i nie tylko. Jesteście ciekawi? Sprawdźmy je!

Microsoft Flight Simulator

Minęły już cztery miesiące od premiery Microsoft Flight Simulator. Microsoft pokusił się o kolejne podsumowanie. Dowiadujemy się, co ciekawego wydarzyło się w tym okresie:

  • Gracze zdążyli wykonać ponad 50 milionów lotów.
  • Gracze wylatali 3,5 miliarda mil, co równa się 19 odległościom z Ziemi do Słońca lub 400 tysiącom okrążeń Ziemi.
  • Gracze zwiedzili 72% obszaru Ziemi (po podzieleniu go na kwadraty 10x10 km).
  • 7000 pilotów odwiedziło biuro Asobo.
  • 4300 pilotów odwiedziło biura Microsoft.
  • Najpopularniejszą lokalizacją był Nowy Jork.
  • Obejrzano ponad 9,7 mln godzin transmisji na Twitchu.
  • Gra zebrała ocenę 91 na Metacritic (66 recenzji).

W międzyczasie Microsoft Flight Simulator zdobył nagrodę "Best Sim / Strategy 2020" na The Game Awards w zeszłym tygodniu. Korzystając z tej okazji, Microsoft zapowiedział, że gra trafi na Xbox Series X|S latem 2021 roku. Na YouTube można obejrzeć nowy zwiastun, w którym rozgrywkę zarejestrowano właśnie na Xbox Series X:

Jako że ten rok się jeszcze nie skończył, Microsoft planuje na koniec kilka niespodzianek, które wraz z aktualizacją VR staną się dostępne 22 grudnia. W planach jest również dodanie śniegu aktualizowanego w czasie rzeczywistym oraz prawdziwego pokrycia lodem całej planety.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/12/17/microsoft-flight-simulator-is-fastest-growing-entry-in-the-series-with-over-2-million-players-to-date/

Polecamy również w kategorii Gry