Microsoft, Facebook, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter i YouTube łączą siły w obliczu COVID-19

Microsoft, Facebook, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter i YouTube łączą siły w obliczu COVID-19

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:58
17.03.2020
1383 wyświetlenia

W okresie globalnej epidemii pojawia się wiele zagrożeń, z których sam koronawirus jest tylko jednym. Kryzysową sytuację wykorzystują oszuści, którzy przykładowo podszywają się pod prawdziwe organizacje, by wyłudzać dane logowania do kont bankowych. Z zimowego snu budzą się także spamerzy, farmy trolli i autorzy fake newsów. Tymczasem szereg gigantów technologii nawiązał partnerstwo ponad podziałami. Wspólne wysiłki tych firm mają zapewnić użytkownikom zarówno funkcjonalne, jak i bezpieczne korzystanie z cyfrowych usług. Szczegóły poniżej.

Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Reddit, Twitter i YouTube opublikowali wspólne oświadczenie, w którym zapewniają o wspólnej odpowiedzialności za użytkowników. Na czym będą polgać ich skoordynowane wysiłki?

Blisko współpracujemy nad odpowiedzią na COVID-19. Pomagamy milionom ludzi pozostać połączonymi, jednocześnie wspólnie zwalczając oszustwa i dezinformację związane z wirusem, wykorzystując autorytatywną zawartość na naszych platformach i udostępniając krytyczne aktualizacje w koordynacji z rządowymi departamentami zdrowia na całym świecie. Zapraszamy inne firmy, by dołączyły do nas, jako że pracujemy nad utrzymaniem naszych społeczności w zdrowiu i bezpieczeństwie.

Na liście brakuje dwóch gigantów — Apple i Amazona — którzy z sobie znanych przyczyn nie odpowiedzieli na wezwanie. Tak czy inaczej możemy liczyć na to, że korzystanie z usług wymienionych wyżej uczestników porozumienia będzie przynajmniej względnie bezpieczne. Oczywiście nie istnieje sposób, by w 100% odciąć niepożądanych "złych aktorów", żerujących na ludzkiej niewiedzy i krzywdzie. Wysiłki w tym kierunku jednak postępują i wiele prób oszustw udaje się zdusić w zarodku. Nie należy jednak zupełnie tracić własnego rozsądku i ufać wszystkiemu, co wygląda na zaufane. Warto też przed tym ostrzec naszych "nietechnicznych" znajomych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-google-joint-statement-on-covid-19/

Polecamy również w kategorii Microsoft