Microsoft Edge z nową funkcjonalnością obserwowania twórcy w YouTube

Microsoft Edge z nową funkcjonalnością obserwowania twórcy w YouTube

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:22
17.01.2022
1668 wyświetleń

Przed paroma tygodniami w Microsoft Edge Canary pojawiły się elementy UI, które zwiastują powrót wbudowanego czytnika RSS ("Followable Web"). Oficjalnie integracji nadal nie ma, ale Microsoft wykorzystał chyba technologię do obsługi nieco podobnej aktywności — obserwowania twórców na YouTube.

Microsoft Edge Canary pozwala teraz wybranym użytkownikom zarówno zacząć obserwować twórcę na YouTube, jak też śledzić jego feed w Kolekcjach — bez konieczności wchodzenia na stronę internetową YouTube. Aby zacząć obserwować kanał, klikamy "Obserwuj twórcę" ("Follow creator") na pasku adresu. Przycisk w wyróżniającym się kolorze niebieskim pojawi się, gdy na bieżącej karcie otworzymy wideo w serwisie YouTube.

Obserwuj twórcę - YouTube

Gdy już jesteśmy followersami bieżącego kanału, ikona na pasku zadań podświetli się na zielono. Po jej kliknięciu wysunie się menu z logo, nazwą i informacjami o kanale, a także ze znacznikiem potwierdzającym (bądź nie) jego obserwowanie. Jak wspomnieliśmy, Edge pozwala nie tylko zacząć obserwować twórcę, ale też przeglądać jego twórczość bezpośrednio w interfejsie przeglądarki, a konkretnie — w Kolekcjach.

Obserwuj twórcę - YouTube

Po otwarciu menu "Kolekcje" i zakładki "Obserwowani" (w ich menu "...") ukaże się lista subskrybowanych kanałów z możliwością szybkiego odsubskrybowania. Po kliknięciu kanału otwiera się widok "Ostatnie posty", czyli w tym przypadku ostatnie filmy danego twórcy. Wygląda na to, że "Followable Web" obsługuje póki co jedynie YouTube'a, ale w przyszłości może pojawić się więcej źródeł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/MicrosoftEdge/comments/rz71jh/edge_canary_now_lets_you_follow_some_of_your/

Polecamy również w kategorii Edge