Microsoft Edge wprowadza podgląd miniatur w przeglądarce PDF

Microsoft Edge wprowadza podgląd miniatur w przeglądarce PDF

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
13.01.2022
1655 wyświetleń

Microsoft Edge jest stopniowo ulepszany w zakresie obsługi plików PDF. Po niedawnym wprowadzeniu funkcji Web Capture (przechwytywania zrzutów ekranu) do przeglądarki PDF kolejną nowością jest wyświetlanie miniatur stron w celu łatwej nawigacji w dokumencie.

Funkcjonalność zaczęła być wprowadzana etapami w Microsoft Edge Canary. Kiedy w kompilacji 99.0.1133.0 na karcie z PDF-em otworzymy panel "Spis treści", do wyboru będziemy mieli widok listy (List View) oraz widok miniatur (Thumbnail View). Jeśli brzmi to znajomo, to macie rację. Identyczny sposób nawigacji oferuje bowiem Google Chrome. Wprowadzanie etapami oznacza jednak, że nie u wszystkich funkcja pojawi się od razu. W naszej instancji Edge Canary jeszcze jej nie ma.

Spis treści PDF w Edge

W tym buildzie Microsoft dodał też 2 nowe flagi: "Enable Acrylic effect in menus" (#edge-visual-rejuv-materials-menu) i "Enable Mica effect in title bars" (#edge-visual-rejuv-materials-title-bar). Służą one do ręcznego włączania i wyłączania efektów wizualnych Mica i Acrylic. Efekt akrylu obejmuje menu wewnątrz przeglądarki, a Mica dotyczy tu jedynie paska tytułu. Obie flagi są dostępne tylko dla Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-gets-thumbnail-view-for-pdf-documents-as-well-as-acrylic-and-mica-effects-in-canary/

Polecamy również w kategorii Edge