Microsoft Edge pozwala teraz przypinać strony do menu Start

Microsoft Edge pozwala teraz przypinać strony do menu Start

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
08.10.2020
1507 wyświetleń

Jedną z uwielbianych przez użytkowników funkcji klasycznego Edge była możliwość przypinania stron do menu Start w Windows 10. Niestety, w trakcie zmiany silnika na Chromium gdzieś po drodze możliwość ta została zagubiona. Microsoft obiecał jej przywrócenie i po długim oczekiwaniu w końcu do niej doszło.

Według raportów funkcjonalność jest dostępna w Microsoft Edge Canary, począwszy od kompilacji 87.0.662.0. Aby przypiąć stronę jako kafelek w menu Start, wystarczy wejść na tę stronę w Edge, kliknąć menu "..." (Ustawienia i nie tylko), rozwinąć menu "Więcej narzędzi" i wybrać "przypnij do menu Start". Opcja ta znajduje się pod "Przypnij do paska zadań". Po jej kliknięciu skrót do strony pojawi się w obszarze Start.

Jak przypiąć stronę do menu Start

Niestety, mimo zaktualizowania Edge Canary opcja ta jest u nas niewidoczna w polskiej wersji językowej przeglądarki. Możliwe, że pojawi się dopiero za parę dni, np. w kompilacji Edge Dev. Oprócz tego Edge pozwala instalować dowolne witryny jako aplikacje PWA. Aby to zrobić, będąc na stronie, znów otwieramy menu "..." (Ustawienia i nie tylko), rozwijamy menu "Aplikacje" i wybieramy "Zainstaluj tę witrynę jako aplikację". Możemy też przypinać aplikacje do paska zadań i obszaru Start. Jest to dostępne dla wszystkich użytkowników Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-pin-websites-to-windows-10-start-menu/

Polecamy również w kategorii Edge