Microsoft Edge pozwala teraz otwierać dokumenty Office w przeglądarce

Microsoft Edge pozwala teraz otwierać dokumenty Office w przeglądarce

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:18
17.02.2021
1589 wyświetleń

Microsoft pracuje nad nową funkcją, która pozwala otwierać dokumenty Office bezpośrednio w przeglądarce Edge, zamiast je pobierać w klasyczny sposób. Funkcję tę namierzył użytkownik Reddita, Leopeva64-2, od którego pochodzą zrzuty ekranu. Pojawiła się ona w Edge Canary, niemniej jednak wygląda na to, że jest udostępniana etapami, bo nie u wszystkich jest jeszcze dostępna.

Jeśli znaleźliście się pośród wybrańców loterii, jaką są testy A/B, wówczas zobaczycie nowy przełącznik w Ustawieniach > Pobrane, czyli na stronie, gdzie wybieramy domyślną lokalizację zapisywania oraz to, co zrobić z zapisywanym plikiem. Nowa opcja nosi nazwę Quickly view Office files on the web using Office Viewer i po jej włączeniu dokumenty Office zamiast pobierać się na dysk, będą otwierane w aplikacji internetowej Office.

Office Viewer w Edge

Funkcjonalność współpracuje z plikami Office, takimi jak prezentacje, arkusze i dokumenty, czyli formatami aplikacji PowerPoint, Excel i Word. Z opisu wynika, że ustawienie prowadzi od razu do otwierania plików w odpowiednich aplikacjach webowych, nie zaś do zadania pytania w oknie dialogowym, czy otworzyć plik w przeglądarce, czy też go zapisać na urządzeniu albo otworzyć w aplikacji stacjonarnej.

Funkcjonalność może okazać się szczególnie wygodna dla użytkowników, którzy nie mają zainstalowanych aplikacji Office na urządzeniu albo nie chcą ich uruchamiać. Warto tu jednak zaznaczyć, że sam Edge nie służy tu za aplikację bezpośrednio otwierającą te pliki. Otwiera on zamiast tego aplikacje Office Online, do których przesyła pobierany plik.

Jak wspomnieliśmy, funkcja podglądu plików Office trafiła do najnowszej wersji Edge Canary, najprawdopodobniej w kontrolowanym wdrożeniu, i może minąć parę dni albo tygodni, nim Microsoft ogłosi jej (szerszą) dostępność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/edge-canary-now-gives-you-the-option-to-open-office-files-in-the-browser

Polecamy również w kategorii Edge