Microsoft Edge Beta przechodzi na wersję 92

Microsoft Edge Beta przechodzi na wersję 92

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:32
09.06.2021
1588 wyświetleń

Microsoft rozpoczął udostępnianie Edge 92 użytkownikom najbardziej stabilnego spośród kanałów Edge Insider, czyli Beta Channel. Zgodnie z harmonogramem Edge 92 miał trafić do wydania Beta w tygodniu wokół 8 czerwca, a to ostatni przystanek przed wydaniem stabilnym (Stable Channel Release), które zaplanowano na tydzień wokół 22 lipca. W przypadku tego wydania Microsoft nie podaje jeszcze oficjalnej listy zmian, bowiem nie jest to konieczne. Wydanie w kanale Beta gromadzi bowiem wszystkie zmiany, które wcześniej ukazały się w kanałach Canary i Dev.

Dzięki przejściu na wersję 92 oba kanały — Dev i Beta — działają teraz w tej samej dużej wersji. Ten stan nie potrwa jednak długo, jako że w tym tygodniu do użytkowników Dev Channel ma dotrzeć pierwszy build Edge 93. Nim to jednak nastąpi, warto podsumować zmiany w wersji 92. A trochę ich było. Między innymi wersja ta zawiera ulepszenia pionowych kart, takie jak możliwość włączenia/wyłączenia ich dla wszystkich otwartych okien. Użytkownicy mogą też wybrać ukrywanie paska tytułu, gdy pionowe karty są włączone.

Edge 92 wprowadza również automatyczny tryb HTTPS, który wymusza połączenia w bezpiecznym protokole z witrynami, które go obsługują. Microsoft wprowadza również kolejne ulepszenia renderowania czcionek, aby poprawić wyświetlanie przy wyższych poziomach kontrastu. Funkcja ta jest jednak obecnie ukryta za flagą. Inne drobne ulepszenia obejmują przypinanie menu Historia i Pobrane, dodatki do Czytnika immersyjnego oraz ulepszenia menu aplikacji PWA.

Wszystkie najważniejsze zmiany i poprawki w Edge 92 możecie znaleźć na listach zmian z cotygodniowych wydan Microsoft Edge Dev:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-92-rolls-out-to-the-beta-channel-with-vertical-tabs-improvements-and-more/

Polecamy również w kategorii Edge