Microsoft Build jeszcze nie wyprzedany. Wszystkiemu winna konferencja Google?

Microsoft Build jeszcze nie wyprzedany. Wszystkiemu winna konferencja Google?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:39
27.02.2018
1430 wyświetleń

Microsoft zwykle ujawniał datę swojej najbliższej konferencji deweloperskiej Build w grudniu, ale tym razem zwlekał aż do lutego. Planowana data (7-9 maja 2018 r.) sama w sobie nie zaskakuje, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie odbywa się zapowiedziana wcześniej konferencja deweloperska Google. O ile było to celowe zagranie, to póki co efekty są mizerne. Zakładamy jednak, że treści zaprezentowane na Build 2018 zdołają odmienić te wrażenie.

Microsoft Build 2018

Zgodnie z zapowiedziami rejestracja na Build 2018 ruszyła 15 lutego i... trwa nadal, choć minęło już 12 dni. Żeby lepiej zrozumieć, dlaczego jest to istotne, trzeba przypomnieć, że wcześniejsze edycje konferencji wyprzedawały się w ciągu godzin albo nawet minut od otwarcia rejestracji. Skąd tak małe zainteresowanie? Powodów może być kilka, ale głównym wydaje się Google I/O - podobnej wagi konferencja deweloperska pokrywająca się czasowo z Build w 2/3. Microsoft musiał być świadomy, że ustalenie daty 7-9 maja (gdy dla Google I/O jest to 8-10 maja) wywoła zamieszanie. Dopełniają to jeszcze ceny. Uczestnictwo w całości kosztować będzie fanów Microsoftu 2495 dolarów - najwięcej w historii Builda. Dla porównania goście konferencji Google zapłacą za wejście 1150 dolarów.

Oczywiście oba obozy mają swoich wiernych deweloperów, którzy w zasadzie nie muszą wybierać, gdzie spędzą majówkę, ani nie pobiegną do konkurencji, która oferuje tańsze bilety. Problem z natłokiem informacji mogą mieć z kolei media zajmujące się technologią w ujęciu ogólnym. Keynote Microsoftu odbędzie się wprawdzie dzień przed konferencją Google, ale to i tak wciąż za krótko, by skondensowany tam materiał sensownie opracować i mieć jeszcze siły na nowinki z drugiej stajni. Można też zakładać, że część deweloperów wcale nie czeka na tegoroczne rewelacje giganta z Redmond, zwłaszcza jeśli prawdą okażą się plotki o wniesieniu UWP na piedestały kosztem wyłączenia wsparcia dla Win32.

Oczywiście to, ile osób pali się, aby być na miejscu, nie wpłynie na przebieg i formułę konferencji. Build 2018 będzie transmitowany w formie webcastu, przy czym nasi Czytelnicy tradycyjnie mogą liczyć na relację, którą CentrumXP poprowadzi na żywo - to się akurat od lat nie zmienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-build-2018-loses-attention-war-google-o-fails-sell/

Polecamy również w kategorii Microsoft