Microsoft Azure wpływa do portu. Usprawni logistykę i obniży ślad węglowy

Microsoft Azure wpływa do portu. Usprawni logistykę i obniży ślad węglowy

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:47
10.02.2020
495 wyświetleń

Microsoft Azure jest technologią tak uniwersalną, że może być wykorzystywana w przeróżnych scenariuszach. Microsoft przy współpracy z Kale Logistics chce przeprowadzić cyfrową transformację indyjskiego portu Tutucorin. Dzięki cyfryzacji infrastruktury portu, wspieranej przez Microsoft Azure, udało się zredukować dokumentację, cyfrowo usprawnić ruch i znacznie obniżyć emisję dwutlenku węgla.

W ten sposób narodził się system CODEX. Container Digital Exchange to platforma, w której informacje od wszystkich odpowiednich stron są rejestrowane cyfrowo i udostępniane każdemu podmiotowi, który tego potrzebuje i wymaga. Biorąc pod uwagę, że ruch w portach może mieć charakter sezonowy i podlegać globalnym, ekonomicznym czynnikom, bardzo ważne było, aby platforma mogła łatwo zwiększać lub zmniejszać skalę. Vineet Malhotra, dyrektor, Kale Logistics Solutions skomentował to w następujących słowach:

Biorąc pod uwagę strategiczne znaczenie krajowe portów, w grę wchodzą elementy bezpieczeństwa danych, ogólnego bezpieczeństwa i niezawodności systemu. Uwzględniliśmy sezonowość ruchu, jaką charakteryzują się porty i udało się zoptymalizować koszta pracy portu poza szczytem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na Microsoft Azure ze względu na łatwość wdrożenia, wsparcie, bezpieczeństwo, skalowalność i optymalizację kosztów.

Poza ograniczeniem papierowej biurokracji ma to też wpływ na inne aspekty funkcjonowania portu. Ponieważ ciężarówki spędzają mniej czasu przy każdym kontenerze, to ich zużycie paliwa spadło z 15 litrów do zaledwie 8 litrów, co doprowadziło do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 75%. Nowe rozwiązanie jest obecnie oceniane przez Ministerstwo Handlu i Ministerstwo Finansów pod kątem wdrożenia w innych portach w Indiach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-azure-india-tuticorin-portbusiness

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure