Microsoft Authenticator zostanie wycofany z Apple Watch

Microsoft Authenticator zostanie wycofany z Apple Watch

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:30
13.12.2022
695 wyświetleń

W tym roku Microsoft usunął aplikację SwiftKey z App Store na iOS, by miesiąc później ją przywrócić. Teraz gigant szykuje się do wycofania kolejnej ważnej usługi z platformy Apple. Chodzi mianowicie o aplikację Microsoft Authenticator, która niebawem przestanie działać na Apple Watch oraz opuści App Store dla tej platformy.

Na stronie pomocy technicznej Microsoft poinformował, że wraz z zaplanowaną na przyszły miesiąc wersję Authenticatora na iOS nie będzie już aplikacji towarzyszącej dla watchOS. Powodem opuszczenia sklepu watchOS było to, że zabezpieczenia systemu operacyjnego były "niekompatybilne z funkcjami bezpieczeństwa Authenticatora". W komunikacie czytamy:

W najbliższej wersji Authenticator w styczniu 2023 r. dla systemu iOS nie będzie aplikacji towarzyszącej dla systemu watchOS ze względu na niezgodność z funkcjami zabezpieczeń Authenticator. Oznacza to, że nie będzie można zainstalować ani używać Authenticatora na zegarku Apple Watch. Dlatego zalecamy usunięcie Authenticatora z zegarka Apple Watch. Ta zmiana ma wpływ tylko na zegarek Apple Watch, więc nadal będzie można korzystać z aplikacji Authenticator na innych urządzeniach.

Innymi słowy Authenticator będzie nadal działać na innych urządzeniach Apple, w tym na iPhonie i iPadzie, jednak już nie na Apple Watch. Nie jest zatem tak, że Microsoft całkowicie wycofuje usługę z tego ekosystemu. Niewykluczone, że Authenticator powróci w przyszłości na smartwatche Apple'a.

Microsoft Authenticator jest aplikacją towarzyszącą, służąca do logowania się na osobiste lub służbowe/szkolne konto Microsoft bez użycia hasła. Aplikacja używa odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub kodu PIN jako jednego ze składników uwierzytelniania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/account-billing/typowe-pytania-dotycz%C4%85ce-aplikacji-microsoft-authenticator-12d283d1-bcef-4875-9ae5-ac360e2945dd

Polecamy również w kategorii Apple