Microsoft AccountGuard na straży kont zaangażowanych w kampanię wyborczą

Microsoft AccountGuard na straży kont zaangażowanych w kampanię wyborczą

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:40
01.08.2018
0 komentarzy
889 wyświetleń

Ostatnio pokazaliśmy jak Microsoft, dzięki pomocy Pana Arkadiusza, chce chronić zbliżające się wybory w USA. Ale odkładając żarty na bok. Microsoft w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyborów, oferuje specjalną usługę o nazwie AccountGuard. Konta zabezpieczone tą usługą będą monitorowane pod kątem zagrożeń cybernetycznych takich jak wiadomości phishingowe czy złośliwe oprogramowanie.

Microsoft AccountGuard

Wycieki poufnych maili czy innych ważnych danych, które mogą wpaść w niepowołane ręce, mogą zagrozić uczciwości i przejrzystości wyborów. W przypadku zagrożenia Microsoft powiadomi właściciela konta o wykryciu niebezpiecznego incydentu i zapewni niezbędne wsparcie. Firma będzie również oferować wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, oparte na najlepszych praktykach, i współpracować z użytkownikami, aby zapobiegać takim incydentom w przyszłości.

Użytkownicy następujących organizacji mogą uczestniczyć w programie Microsoft AccountGuard:

  • Organizatorzy kampanii politycznych w USA
  • Amerykańskie komitety wyborcze
  • Wybrani dostawcy technologii wykorzystywanej w wyborach
  • Inne zaproszone do współpracy osoby.

Jest to element kompleksowych działań Microsoftu, w ramach programu ochrony demokracji. Ostatnie wybory prezydenckie w USA przebiegły w świetle wielu skandali, związanych bezpośrednio z cyfrowymi danymi, do których dostęp uzyskały niepowołane osoby. Gigant nie chce, by taka sytuacja miała miejsce ponownie, podczas tegorocznych wyborów. Microsoft chce też kontrolować rozprzestrzenianie się fake-news oraz fałszywej propagandy w Sieci, zapewniając klarowność informacji i weryfikując prawdomówność medialnych, internetowych źródeł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-new-accountguard-service-protects-microsoft-accounts-involved-in-political-campaigns/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor