Media Player z aktualizacją interfejsu i funkcji na Windows 11

Media Player z aktualizacją interfejsu i funkcji na Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:25
14.04.2022
2403 wyświetlenia

Media Player, następca Filmów i TV, Muzyki Groove oraz Windows Media Playera w Windows 11, otrzymał w tym tygodniu aktualizację do wersji 11.2203.30.0. Na razie mogą ją pobrać tylko Insiderzy w Dev Channel. W wersji tej zobaczymy nową stronę artysty ze szczegółami albumu, suwaki korekty obrazu, nowe menu kontekstowe i inne zmiany w interfejsie.

Nadworny odtwarzacz multimediów w Windows 11 z założenia ma być nowoczesną aplikacją na miarę współczesnych czasów. Stąd też potrzeba odpowiedniego wyglądu i możliwości personalizacji, ale też dostępu do informacji o plikach muzycznych czy wideo. Pierwszą z nowych zmian jest możliwość przełączania się między dwoma różnymi widokami na stronie artysty podczas przeglądania naszej kolekcji. Jeden widok pokazuje wszystkie albumy w układzie siatki, a drugi — wszystkie utwory zgrupowane według albumów. Dodano też szybkie akcje do albumów, artystów, filmów i list odtwarzania, gdy najedziemy na nie myszą, w celu szybkiego zaznaczania i odtwarzania.

Media Player w Windows 11 - strona artysty

Media Player został też wyposażony w poręczne menu kontekstowe, dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ekranie "Teraz odtwarzane". Z tego miejsca możemy otwierać nowe pliki bez nawigowania na inną stronę. Możemy też szybko zyskać dostęp do strony albumu i strony artysty dla bieżącego utworu. Ponadto dodano nową funkcję korekty wideo ("video enhancements"), która pozwala dostosować jasność i kontrast odtwarzanego obrazu.

Media Player w Windows 11 - korekta obrazu wideo

Microsoft dodaje, że oprócz tych funkcji pracuje również dalej nad ulepszeniem wydajności Media Playera dla tych użytkowników, którzy mają bardzo duże biblioteki muzyki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/04/13/announcing-windows-11-insider-preview-build-22598/

Polecamy również w kategorii Windows Insider