Majowa aktualizacja dostępna dla wszystkich w Xbox One

Majowa aktualizacja dostępna dla wszystkich w Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:03
17.05.2018
1454 wyświetlenia

Wiosenna aktualizacja Windows 10 (tu pod nazwę April 2018 Update) nie ogranicza się do PC. Analogiczne uaktualnienia dotarły też do HoloLens czy Xbox One. W przypadku tego drugiego mamy do czynienia z Xbox One Spring Update (wersja 1804). Teraz, po fazie testów w programie Xbox Insider, Microsoft informuje o ogólnej dostępności wersji 1805. Sprawdźmy, jakie zmiany ona wprowadza.

Xbox One Spring Update 2018

O dostępności majowej aktualizacji poinformował Brad Rossetti z działu Xbox and PC Gaming w Microsoft: "Insiderzy Xbox One - Dziękujemy wam za walkę z 1805, dziś udostępniamy tę kompilację wszystkim użytkownikom, a w przyszłym tygodniu zaczynamy nową podróż!". Wersja 1805 jest funkcjonalną nadbudową obfitującej w wiele nowości wersji 1804, która uchodzi za "główną" aktualizację korespondującą z pecetowym April 2018 Update. Jakie nowości czekają na graczy?

Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość ustawienia częstotliwości odświeżania na 120 Hz, ale opcja jest dostępna tylko dla rozdzielczości 1080p i 1440p. Nie można zatem liczyć na wyjątkowo szybkie odświeżanie przy rozdzielczości 4K, ale takie są ograniczenia specyfikacji HDMI 2.0. Co dalej? Użytkownicy mogą teraz organizować przypięte aplikacje i gry w Grupy. Te można z kolei przypinać w różnych obszarach interfejsu Xbox One. Co więcej, Grupy synchronizują się z kontem Microsoft, dlatego będą dostępne również na naszych innych konsolach. W obszarze Guide użytkownicy mogą teraz przycinać klipy z gier, co do tej pory wymagało przejścia do Upload Studio. Xbox zyskał więcej funkcji związanych z kontrolą rodzicielską na stronie szczegółów w Ustawieniach. Ostatnią z ważnych zmian jest możliwość zmiany kolejności elementów na ekranie Home. Przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku View wyświetli nam dodatkowe opcje.

Aktualizacja do wersji 1805 powinna być dostępna dla wszystkich w Xbox One od kilku godzin.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-next-feature-update-for-xbox-one-is-available-for-everyone-now

Polecamy również w kategorii Xbox One