MSDN Magazine kończy działalność po 30 latach. Ostatnie wydanie w listopadzie

MSDN Magazine kończy działalność po 30 latach. Ostatnie wydanie w listopadzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:30
05.08.2019
564 wyświetlenia

Po przeszło trzech dekadach doradzania programistom i publikowania artykułów MSDN Magazine kończy działalność. Ostatni numer pisma ukaże się w listopadzie. Wszystkie wydania zostaną zarchiwizowane i udostępnione online. Microsoft nie kończy jednak z publikowaniem treści technicznych!

MSDN Magazine ma swoje korzenie w dwóch oddzielnych czasopismach - Microsoft Systems Journal (MSJ) oraz Microsoft Internet Developer (MIND). Zostały one skonsolidowane w roku 2000. Pierwszy numer tego roku był w całości poświęcony środowisku operacyjnemu Windows. Jak daleko to zaszło? Podczas gdy produkty i usługi rozwijały się przez lata, ewoluował również MSDN Magazine. Teraz jego wydawca, czyli Microsoft, postanowił odesłać magazyn na emeryturę, jednak tyczy się to tylko formy, nie zaś treści. Te będą pojawiać się nadal, ale w formie webowej, m.in. na docs.microsoft.com. Subskrybenci magazynu otrzymają zwroty adekwatne do pozostałego czasu subskrypcji.

Szczerze doceniamy oddanie i pasję naszych czytelników i dziękujemy wam za wspieranie ewolucji platormy Microsoftu przez te lata. Ogromnie dziękujemy też setkom autorów, którzy publikowali oryginalne treści w MSDN Magazine. Nie możemy się doczekać, by zainteresować was wieloma naszymi zasobami, od pogłębionej zawartości technicznej na docs.microsoft.com, poprzez subskrypcje portalu Visual Studio Subscriptions, kończąc na dogłębnie technicznych postach na blogu devblogs.microsoft.com. Śledźcie nas na Twitter@MSDev, by otrzymywać najświeższe wiadomości. Do zobaczenia online!
– Microsoft

Miesięcznik wydawany jest w formie papierowej w USA, a także online w kilku językach. Jak sama jego nazwa wskazuje, jest on powiązany z MSDN, czyli Microsoft Developer Network - portalem społeczności programistów skupionych wokół technologii Microsoft, założonym w 1992 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://msdn.microsoft.com/magazine/mt833502?f=255&MSPPError=-2147217396

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET