Lenovo Yoga Book 9i to nowy Surface Neo, którego nigdy nie wypuścił Microsoft

Lenovo Yoga Book 9i to nowy Surface Neo, którego nigdy nie wypuścił Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
05.01.2023
743 wyświetlenia

Surface Neo to jedno z najbardziej rewolucyjnych urządzeń konsumenckich Microsoftu ostatnich lat. Tablet, wyposażony w dwa ekrany i system Windows 10X, został zapowiedziany w 2019 roku i od tamtej pory nie wyszedł z fazy prototypu. Koncepcja dwuekranowych pecetów/tabletów jednak nie umarła i ponownie podchwyciło ją Lenovo.

Konfiguracje desktopowe PC z dwoma monitorami nie są niczym zaskakującym, ale laptop czy tablet z dwoma oddzielnymi ekranami i dopasowanym do nich systemem — to już coś. Jako pierwszy takie eksperymenty prowadził Microsoft, z tym że projekt został zawieszony i nie wiadomo, czy będzie kontynuowany. Mowa tu oczywiście o Surface Neo, bowiem jego mniejszy kuzyn z Androidem — Surface Duo — zdołał trafić na rynek. Niezależnie od tego prace nad tego rodzaju koncepcją podjęło również Lenovo, które na targach CES 2023 zaprezentowało laptopa Yoga Book 9i.

Lenovo Yoga Book 9i to po części laptop, a po części tablet z odłączaną klawiaturą, którą można ustawić na kilka różnych sposobów: można ją przymocować z przodu laptopa z dwoma ekranami ułożonymi pionowo, z przodu z dwoma ekranami rozłożonymi jak książka lub umieścić na górnej części dolnego ekranu, by urządzenie przyjęło typową pozycję laptopa. Odłóżmy jednak wędrującą klawiaturę i wirtualny trackpad na bok: gwiazdą wieczoru są tu dwa ekrany. To dwa panele OLED o łącznej rozdzielczości 2.8K, z obsługą HDR, gestów wielopunktowych, przekątnej 13,3" i proporcjach 16:10, co daje nieco więcej pola do działania w pionie.

Pomiędzy ekranami znalazło się jeszcze miejsce na głośniki Bowers & Wilkins z dwoma tweeterami i obsługą Dolby Atmos. Całość może wydawać się masywna, jednak Lenovo postrzega Yoga Book 9i jako idealną hybrydę do mobilnej produktywności. Urządzenie trafi na rynek w czerwcu. Najtańszy zestaw z procesorem 13th Gen Intel Core i7-U15, grafiką Intel Iris Xe, 16GB RAM, 512GB lub 1TB SSD oraz piórem kosztować będzie 2099,99 USD (ok. 9345 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2023/1/5/23518872/lenovo-yoga-book-9i-ces2023-dual-oled-laptop-announcement-specs-price

Polecamy również w kategorii Urządzenia