Lenovo Legion. Nadciąga nowy gamingowy smartfon ze Snapdragonem 865

Lenovo Legion. Nadciąga nowy gamingowy smartfon ze Snapdragonem 865

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:21
13.02.2020
367 wyświetleń

Kategoria smartfonów do gier była przez pewien czas obiektem lekkich drwin. Nie jest to trudne do zrozumienia, bo takie smartfony wydawały się nie mieć większego sensu. Jednak teraz rynek ten nabiera rozpędu, smartfony są coraz wydajniejsze, a gry są bardziej wymagające i rozgrywką zbliżone do pełnoprawnych gier konsolowych oraz komputerowych. Ta nisza nabiera więc nieco sensu i teraz kolejny producent chce ją wykorzystać. Jest nim Lenovo.

Lenovo Legion

Lenovo, które na rynku PC radzi sobie doskonale, na rynku mobilnym nie ma już tak mocnej pozycji, zwłaszcza na zachodzie. By wbić się w gusta zachodnich klientów firma postawiła na Motorolę i było to strzałem w dziesiątkę. Nadal jednak polega w tym segmencie na amerykańskiej renomie, a Lenovo szybko się wycofało z próby jej porzucenia na rzecz własnej marki. Chiński gigant ma jednak jedną bardzo mocną markę, która we wspominanej wcześniej gamingowej niszy może sprawdzić się doskonale - to Lenovo Legion.

Najwidoczniej Lenovo chce wprowadzić na rynek własnego smartfona do gier właśnie z logiem Legion. To ma sporo sensu! Oczywiście możemy tu liczyć na topową specyfikację, Snapdragona 865 i ekran 144Hz. Cena też będzie plasować tego smartfona raczej w kategorii tych drogich urządzeń. Innych detali na razie nie znamy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://pocketnow.com/lenovo-legion-gaming-phone-with-snapdragon-865-soc-is-coming

Polecamy również w kategorii Urządzenia