Łatwiejsze skanowanie większych dokumentów w Office Lens na iOS

Łatwiejsze skanowanie większych dokumentów w Office Lens na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:39
29.03.2021
1602 wyświetlenia

Znana i lubiana aplikacja Office Lens przeszła w tym roku metamorfozę, stając się Microsoft Lens i zyskując nową funkcjonalność. Microsoft zapowiadał ulepszone doświadczenie skanowania, pozwalające zmieniać kolejność stron, ponownie edytować zeskanowane PDF-y, aplikować filtry na wszystkie obrazy w dokumencie, czy skanować do 100 stron na jeden dokument PDF. Ta ostatnia zmiana weszła właśnie do aktualizacji Microsoft Lens na iOS.

Skanowanie wielostronicowych dokumentów mogło być nieco frustrujące, gdy aplikacja narzucała ograniczenia liczby stron na plik. W rezultacie zamiast jednego, mogliśmy mieć kilka plików PDF, na które został podzielony dokument. Na szczęście teraz Microsoft wcielił swoje obietnice w życie i zwiększył limit stron dla skanowanych dokumentów.

Zmiana trafiła do aktualizacji Microsoft Lens na iOS, która podnosi jej numer wersji do 2.47. Jest to niewielkie uaktualnienie, które zamyka się właściwie w dwóch punktach:

  • Zwiększono limit stron do 100 dla skanowania z tworzeniem lokalnego pliku PDF.
  • Dodano ulepszenia działania i poprawki błędów.

Do tej pory obowiązywały różne limity stron na plik w Office Lens. Po co właściwie te ograniczenia były? Trudno o sensowne wyjaśnienie. Teraz przynajmniej nie musimy się nad tym zastanawiać, bo 100 stron spokojnie wystarczy w większości typowych scenariuszów biurowych i edukacyjnych.

Microsoft Lens w najnowszej wersji 2.47 na urządzenia z iOS można już pobrać bezpłatnie z App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-lens-for-ios-updated/

Polecamy również w kategorii Office na iOS