Menu kategorii
 • Kontrolowanie szczegółów powiadomień w aplikacji Twój telefon

  Kontrolowanie szczegółów powiadomień w aplikacji Twój telefon

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:16
  01.09.2020
  1457 wyświetleń

  Odbieranie powiadomień ze smartfona z Androidem to jedna ze sztandarowych funkcjonalności aplikacji Twój telefon na PC. Choć powiadomienia są interaktywne i synchronizowane pomiędzy urządzeniami, to aplikacja nie dawała możliwości wyboru sposobu ich wyświetlania. Zmienia się to za sprawą nowych opcji.

  Nowe opcje powiadomień pozwolą ustalić, jak wiele szczegółów ma być wyświetlanych. Ma to przynajmniej dwojakie zastosowanie. Po pierwsze, sami decydujemy, jak wiele treści ma znajdować się w powiadomieniu, zgodnie z naszymi preferencjami. Po drugie, chodzi o względy prywatności. Jeżeli przykładowo powiadomienie dotyczy wiadomości, to możemy ukryć jej treść i odczytać ją dopiero w dogodnym momencie.

  Nowa funkcjonalność jest właśnie wdrażana u Windows Insiderów. Do wyboru otrzymujemy trzy opcje:

  • Ukrywanie całej zawartości
  • Wyświetlanie tylko nadawcy
  • Wyświetlanie z podglądem

  Po wybraniu pierwszej opcji zobaczymy jedynie miniaturę aplikacji, od której dostajemy powiadomienie. Kolejna opcja wyświetli nadawcę wiadomości, a ostatnia — również jej treść.

  Standardowo nowość jest testowana z Insiderami, ale jak to zwykle z aplikacją Twój telefon bywa, funkcja najpewniej trafi do ogólnodostępnego wydania Windows 10 już za parę tygodni.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-your-phone-app-is-getting-notification-banner-customization/

  Polecamy również w kategorii Twój telefon