Kontroler Xbox 360 powraca w nowoczesnej odsłonie jako Xenon

Kontroler Xbox 360 powraca w nowoczesnej odsłonie jako Xenon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:30
23.11.2022
1005 wyświetleń

Gamepady starszych generacji mają w sobie to coś, co potrafi uradować nie tylko fanów retrogamingu. Po wydaniu repliki kontrolera "Duke" z czasów oryginalnego Xboksa przyszedł czas na kolejne dzieło od Hyperkin. Producent ponownie zaskakuje — tym razem nowoczesną repliką zainspirowaną wczesnym kontrolerem Xbox 360 o nazwie "Xenon".

Oficjalnie licencjonowany produkt (Designed for Xbox) zawiera elementy przywołujące nostalgię, takie jak choćby pochylony w lewo pad kierunkowy. Wprowadzono przy tym zmiany, aby kontroler był zgodny z Xbox Series X|S, Xbox One oraz komputerami z Windows 10 i 11. Przywołujący na myśl konstrukcje sprzed 20 lat kontroler został wyposażony w odłączany kabel USB-C, gniazdo audio jack oraz przyciski View i Share. Niestety brak obsługi połączenia bezprzewodowego.

Hyperkin Xenon

Replikę nazwano "Xenon" w nawiązaniu do wewnętrznego kryptonimu nadanego kontrolerowi Xbox 360, zanim został pokazany na targach E3 2005. Cena i dokładna data premiery kontrolera nie są jeszcze znane. Już teraz jednak wiadomo, że będzie on dostępny w kolorach białym, czarnym, czerwonym i różowym.

Nie jest to pierwsza replika wykonana przez Hyperkin. W 2018 r. firma stworzyła również licencjonowaną replikę masywnego, wielkogabarytowego kontrolera Xbox Duke, która również otrzymała kilka nowoczesnych funkcji. W 2021 roku firma wypuściła jeszcze dwie nowe wersje Duke'a z okazji 20. rocznicy wydania oryginalnego Xboksa i Halo: Combat Evolved.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.ign.com/articles/hyperkin-xenon-xbox-360-controller-microsoft-xbox-series-x-s

Polecamy również w kategorii Xbox 360