Kontrola prywatności na najwyższym poziomie

Kontrola prywatności na najwyższym poziomie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:18
10.05.2018
0 komentarzy
629 wyświetleń

Windows 10 od swojej premiery spotykał się z ogromną krytyką użytkowników w związku z kwestią ochrony prywatności i ilości szczegółowych danych na ich temat, gromadzonych przez system. Oczywiście Microsoft odpierał zarzuty, argumentując to tym, że zbierane dane są wykorzystywane do ulepszania działania systemu i dostosowania jego funkcji do indywidualnych preferencji.

To był tydzień z Microsoft!

Jednak to wytłumaczenie wielu osobom nie wystarczyło, dlatego też Microsoft postanowił zadowolić wszystkich niezadowolonych i w April 2018 Update całkowicie przeprojektował elementy związane z prywatnością. Zyskaliśmy większą kontrolę nad ilością danych wysyłanych przez system. Dodano między innymi Przeglądarkę danych diagnostycznych, gdzie mamy wgląd we wszystkie informacje. Jak skorzystać z nowych opcji i gdzie się one znajdują? O wszystkich nowych funkcjach związanych z prywatnością opowiedzieliśmy Wam w kolejnym wideoporadniku na temat nowości w April 2018 Update.

Zapraszamy do kolejnych odcinków, w których opowiemy Wam, co jeszcze znalazło się w Kwietniowej aktualizacji. Zmian jest jeszcze kilka, a są one bardzo praktyczne i wyjątkowo przydatne. Oczywiście o wszystkim na bieżąco informujemy Was na CentrumXP oraz na naszych profilach na Facebooku, Instagramie i Twitterze


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=zhHhQwzoVPk

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor