Koniec aplikacji Xbox Smart Glass na Xbox 360

Koniec aplikacji Xbox Smart Glass na Xbox 360

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:01
21.05.2018
995 wyświetleń

Zła wiadomość dla każdego, kto wciąż korzysta z aplikacji Xbox 360 Smart Glass. Rozszerzała ona funkcjonalność konsoli Xbox 360, wyświetlając na ekranie smartfona lub tabletu dodatkowe informacje, uzupełniające to, co dzieje się na głównym ekranie. Pozwalało to na zwiększenie interakcji z programem, grą lub filmem. Microsoft ogłosił zakończenie wsparcia dla tej aplikacji, która przestanie być dostępna na wszystkich platformach.

Smart Glass Xbox 360

W przypadku gier, aplikacja ta wyświetlała dodatkowe informacje, na przykład mapę obszaru lub statystyki naszej postaci. To samo tyczy się filmów, gdzie na Smart Glass znajdziemy dodatkowe informacje o filmie, odcinku serialu, aktualnej sceny i inne ciekawostki. Obsługa programu odbywa się za pomocą gestów, jednak nie zastępowała ona w stu procentach podstawowego kontrolera. Aplikacja dostępna była między innymi na Androida, iOS, Windows Phone, Windows 10 Mobile, Windows 8 i Windows 10. Mogliśmy ją wykorzystać na przykład podczas gry w Forza Horizon, Halo 4 czy Dance Central. Jeśli chodzi natomiast o filmy i seriale, to Gra o Tron jest najbardziej wyrazistym przykładem.

Zakończenie wsparcia dla Smart Glass nastąpiło z dniem 18 maja. Jest to krok zrozumiały, jako że Xbox 360 powoli przechodzi do lamusa. Wspieranie aplikacji, których używa jedynie garstka użytkowników, jest średnio opłacalne. Z drugiej strony zrozumiałe jest też niezadowolenie osób, które mimo wszystko nadal korzystają wciąż z tej aplikacji. Mając dużą bibliotekę gier na konsolę Xbox 360, niekoniecznie musimy czuć potrzeby jej zmiany. Stopniowe ograniczanie funkcjonalności starych konsol jest z jednej strony optymalizacją zużycia zasobów, a z drugiej strony jest to też ruch strategiczny z marketingowego punktu widzenia. Ma to na celu z pewnością skłonienie posiadaczy Xboxa 360 to zmiany konsoli na Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/the-xbox-360s-smartglass-app-has-now-been-discontinued/

Polecamy również w kategorii Xbox 360