Żegnamy kolejną aplikację na Xbox 360. Najwyższa pora na zmianę na Xbox One?

Żegnamy kolejną aplikację na Xbox 360. Najwyższa pora na zmianę na Xbox One?

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/8/2019, 12:55 PM

Liczba odsłon: 6741

Okej, może niektórzy stwierdzą, że to jest nieco przesadzone stwierdzenie, ale Xbox 360 jest już praktycznie prawie martwą konsolą. Następna generacja jest już tuż za rogiem, oryginalny Xbox One już ledwo zipie, a Xbox One X też zaczyna łapać lekką zadyszkę. To oczywiście nie zmienia faktu, że wielu użytkowników wciąż posiada działającego Xboksa 360 i często z niego korzysta.

Fakt - Xbox One oferuje wsteczną kompatybilność, lecz w dalszym ciągu jest to ułamek wszystkich gier, które trafiły na 360. Na półkach graczy na całym świecie zalegają tysiące klasyków, w które można zagrać tylko na Xbox 360. Jednak to nie przekonuje oczywiście deweloperów gier, którzy już dawno porzucili rozwój gier na tę generację.

BBC iPlayer

To samo tyczy się twórców aplikacji. Jeśli z jakichś powodów (co jest raczej wątpliwe) korzystaliście z aplikacji BBC iPlayer na Xboksa 360, to pora się z nią pożegnać. Od przyszłego miesiąca przestanie działać. Aplikacja uruchomiona na konsoli w 2012 roku jest oficjalną aplikacją do oglądania programów telewizyjnych i filmów licencjonowanych przez BBC.

To chyba najwyższy czas, by przesiąść się na dobre na Xbox One, jeśli ktoś jeszcze z jakiegoś powodu tego nie zrobił. Z nostalgii do niektórych gier, to faktycznie może warto zachować 360. Lecz biblioteka Xbox One jest tak duża, że na brak rozrywki narzekać nie trzeba, a te około 20% gier z 360 dostępnych we wczesnej kompatybilności powinno zadowolić większość fanów poprzedniej generacji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia