Nie potrzeba będzie Xbox Live Gold, aby zapisywać save'y w chmurze na Xbox 360

Nie potrzeba będzie Xbox Live Gold, aby zapisywać save'y w chmurze na Xbox 360

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/14/2020, 4:04 PM

Liczba odsłon: 4624

Microsoft ujawnił wczoraj szczegóły tego, jak gry z poprzednich generacji Xbox będą działać na nadchodzących konsolach Xbox w ramach programu wstecznej zgodności. Na graczy czekają m.in. tryb Auto HDR, filtrowanie anizotropowe 16x, wyższe rozdzielczości i płynniejsza rozgrywka dzięki podwojeniu współczynnika fps. Mimo skupienia niemal całej uwagi na Xbox Series X i Series S, gigant nie zapomniał o użytkownikach starszej konsoli... starszej aż o dwie generacje!

Mimo że Microsoft zakończył produkcję Xbox 360 cztery lata temu, to nadal wspiera tę generację (rzadkimi) aktualizacjami i usługami Xbox Live. Jeśli z X360 chcielibyście przeskoczyć od razu do Xbox Series X/S albo po prostu lepiej zabezpieczyć swoje save'y, firma ma dla Was dobre wieści:

Zespół wstecznej zgodności pracował ciężko, aby uczynić dostępnymi na Xbox Series X i Series S wszystkie te gry, które uwielbiacie i pamiętacie. Granie w gry będzie tak łatwe i magiczne, jak zawsze było. Po prostu umieśćcie swój ulubiony dysk z Xbox One, Xbox 360 lub oryginalnego Xboksa w Xbox Series X, zainstalujcie grę i będziecie gotowi do grania. Wasza cyfrowa biblioteka natychmiast się pojawi i będzie gotowa do pobrania na konsolę, gdy się zalogujecie. Jeśli macie już zainstalowane gry na dysku zewnętrznym, możecie zabrać je ze sobą na Xbox Series X i Xbox Series S. Wszystko to wydarza się bez dodatkowych kosztów z Waszej strony. A wraz z zapisami stanu gry w chmurze wskoczycie prosto tam, gdzie skończyliście. Dla tych z Was, którzy dalej mają frajdę na Xbox 360, save'y w chmurze będą wkrótce dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników Xbox 360, co jeszcze bardziej ułatwi transfer Waszych ulubionych gier do Xbox Series X i Xbox Series S.
— Peggy Lo, Compatibility Program Lead w Xbox

Biorąc pod uwagę, że gracze na Xbox One mogą już od lat korzystać z darmowych zapisów stanu gry w chmurze (nawet dla tytułów ze wsteczną zgodnością wydanych na Xbox 360), utrzymywanie konieczności posiadania subskrypcji Xbox Live Gold na Xbox 360 było dotąd dziwnym anachronizmem. Zmienia się to rychło w czas, dopiero w okolicach premiery konsol dziewiątej generacji, podczas gdy X360 należy do generacji siódmej. Tak czy inaczej Microsoft nie podał jeszcze dokładnej daty aktualizacji ani też sposobu przeniesienia sejwów do chmury.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia