Koniec Windows Live Messenger nastąpi 15 marca

Koniec Windows Live Messenger nastąpi 15 marca

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:41
09.01.2013
4442 wyświetlenia

Microsoft wystosował do użytkowników Windows Live Messenger wiadomość e-mail, w której informuje ich o zakończeniu działania tego komunikatora z dniem 15 marca bieżącego roku. Na całym świecie, z wyjątkiem Chin, program ten zostanie zastąpiony przez komunikator Skype.

Kilka miesięcy temu Microsoft poinformował, że komunikator Windows Live Messenger zostanie wycofany ze światowego rynku i w całości zastąpiony przejętym w październiku 2011 roku programem Skype. Jak wówczas wspominaliśmy, Messenger będzie nadal dostępny w Chinach, ze względu na jego obsługę przez osobną, działającą na tamtejszym rynku firmę.

Dziś już wiadomo, że komunikator Live Messenger zostanie wycofany 15 marca, o czym poinformował sam Microsoft, rozsyłając stosowną wiadomość e-mail do setek milionów użytkowników tego komunikatora. W treści wiadomości czytamy, że obecni użytkownicy Messengera, jeśli chcą przenieść swoje kontakty do programu Skype, muszą do 15 marca pobrać ten komunikator i zalogować się do niego przy użyciu konta Microsoft. Po tej dacie nie będzie to już możliwe, gdyż nie będzie można zalogować się do usługi Windows Live Messenger.

Możliwa jest także aktualizacja do Skype na urządzeniach mobilnych iPhone, Android, a wkrótce także Windows Phone 8. Zaleca się instalację najnowszej wersji programu Skype na danej platformie i późniejsze odinstalowanie Messengera. Również i tu możliwy jest import kontaktów poprzez zalogowanie się do Skype przy użyciu konta Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://thenextweb.com/microsoft/2013/01/09/microsoft-emails-messenger-users-to-let-them-know-the-service-is-retiring-on-march-15-and-to-upgr

Polecamy również w kategorii Windows Live