Menu kategorii
 • Konfiguracja konta

  Konfiguracja konta

   Tomasz Kacprzak
  Tomasz Kacprzak
  00:00
  12.07.2006
  17421 wyświetlenie

  Aby korzystać z programu Microsoft Outlook 2007 do używania kont pocztowych, musimy najpierw wprowadzić pewne informacje o nich. Służy do tego konfigurator konta, który uruchamia się podczas pierwszego włączenia programu. Można go uruchomić także wybierając Ustawienia kont... z menu Narzędzia. W tym przypadku, aby dodać nową skrzynkę klikamy kontrolkę Nowy...

  Najczęstszym rodzajem skrzynki pocztowej jest konto POP3. Jeśli posiadamy skrzynkę pocztową na serwerze używającym protokołów POP3, IMAP lub HTTP, wybieramy opcję pierwszą i klikamy Dalej.

  Wpisujemy informacje o naszym koncie: nasze imię i nazwisko lub pseudonim (znajdzie się on w polu 'Od: ' wysyłanych przez nas wiadomości), adres email oraz hasło. Jeśli chcemy, aby program spróbował odszukać adresy poczty przychodzącej i wychodzącej automatycznie, klikamy Dalej. Jeśli zakończy się to niepowodzeniem, uruchamiamy manualną konfigurację konta. W tym celu zaznaczamy opcję Ręcznie konfiguruj ustawienia serwera lub dodatkowe typy serwerów, a następnie Dalej.

  W pola Serwer poczty przychodzącej i Serwer poczty wychodzącej (SMTP) wpisujemy odpowiednio adres serwera poczty przychodzącej i wychodzącej. Są one dostępne na stronach WWW dostawcy usługi pocztowej. Mają najczęściej postać typu odpowiednio: pop3.poczta.serwis.com i smtp.poczta.serwis.com.

  Jeśli chcemy, aby program pamiętał nasze hasło, zaznaczamy pozycję Zapamiętaj hasło.

  Możemy przetestować poprawność konfiguracji konta klikając Testuj ustawienia konta.... Po wybraniu przycisków Dalej i Zakończ, konto jest gotowe do użycia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Outlook 2007