Menu kategorii
 • Konfiguracja Ad-Aware

  Konfiguracja Ad-Aware

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  07.07.2006
  8838 wyświetleń

  Program Ad-Aware, odnajdujący programy typu spyware jest prosty w użyciu. Można jednak dostosować jego możliwości sprawiając, że będzie bardziej pomocny w wyszukiwaniu niechcianych elementów na komputerze. Aby zmienić ustawienia klikamy na przycisk konfiguracji, który przypomina z wyglądu koło zębate.

  Klikając przycisk General możemy ustalić jak stare definicje zwalczanych programów Ad-Aware ma uznać za przestarzałe. Również tutaj wybieramy miejsce, w którym będą zapisywane pliki dziennika.

  Po kliknięciu w przycisk Scanning wybieramy lokalizacje miejsc skanowanych. Zaznaczmy opcję Scan within archives, dzięki temu program będzie również przeglądał każde archiwum ZIP oraz CAB.

  Po kliknięciu w przycisk Advanced zaznaczamy opcję Move deleted files to Recykle Bin, dzięki czemu skasowane pliki i programy będą przenoszone do kosza skąd nie będą mogły już działać na naszą niekorzyść.

  Po kliknięciu w przycisk Defaults w kolejne pola wpisujemy naszą stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę, dzięki czemu program będzie nadzorował aby programy nie zmieniły obu tych ustawień. Jeżeli nie mamy ochoty wpisywać ww. stron kliknijmy w odnośnik Read current settings form system, program sam wpisze aktualnie ustawione strony.

  Po takiej konfiguracji programu pozostaje nam już tylko od czasu do czasu skanować system, aby być pewnym swojego bezpieczeństwa.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe