Kończy się wsparcie Office dla starszych wersji Androida

Kończy się wsparcie Office dla starszych wersji Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:22
31.05.2019
875 wyświetleń

W zeszłym roku na emeryturę odeszły aplikacje mobilne Microsoft OWA dla iPhone'a, iPada i Androida, a w tym roku firma zapowiada koniec wsparcia dla starszych wersji Androida w mobilnych aplikacjach Office. Będą one wprawdzie dalej działać, ale już bez dalszych aktualizacji funkcjonalnych i zabezpieczeń.

Zmiany wejdą w życie w lipcu. Od tego czasu telefony i tablety z Androidem KitKat (4) i Lollipop (5) przestaną spełniać wymagania Office. Konkretnie wymagania te wyglądają następująco:

Android: Pakiet Office dla systemu Android można zainstalować na tabletach i telefonach, które spełniają następujące kryteria: działają pod kontrolą dowolnego obsługiwanego systemu Android i mają procesor oparty na architekturze ARM lub procesor firmy Intel (x86). Obsługa urządzeń z systemami w wersjach Kitkat i Lollipop będzie kontynuowana do czerwca 2019 r.

Aby nadal otrzymywać aktualizacje, trzeba będzie zaktualizować Androida do nowszej wersji, Marshmallow (6). Oczywiście wiele starszych telefonów na to nie pozwala, zatem trzeba będzie pomyśleć nad urządzeniem z nowszą wersją systemu lub pozostać przy niewspieranym Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-to-end-office-mobile-apps-support-for-these-versions-of-android-effective-from-this-july/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie