Menu kategorii
 • Kolorowe listy szybkiego dostępu w April 2019 Update

  Kolorowe listy szybkiego dostępu w April 2019 Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:26
  28.01.2019
  1158 wyświetleń

  Na liście zmian niedawno wydanej kompilacji 18323 pojawił się punkt, mówiący o tym, że gdy zostanie włączony kolor wiodący na pasku zadań, pasek zadań i lista szybkiego dostępu będą również oznaczone akcentem. Zmiana została wprowadzona dopiero teraz, ale wcześniej właściwie mało kto zwracał uwagę na tę niekonsekwencję. Teraz, gdy nasz pasek zadań będzie kolorowy, tak samo kolorowe będą również "jump listy". Jeśli dodamy do tego efekt przezroczystości, rezultat okazuje się całkiem ładny.

  Listy szybkiego dostępu to jedna z funkcji interfejsu Windows 10, która z poziomu paska zadań daje nam dostęp do dodatkowych funkcji przypiętych lub uruchomionych aplikacji, a w przypadku Eksploratora plików - do przypiętych i często otwieranych lokalizacji. Z tego miejsca możemy też przykładowo uruchomić nowe okno przeglądarki w trybie incognito. Aby sprawdzić, jakie opcje kryją się na liście szybkiego dostępu dla danej aplikacji, wystarczy kliknąć ją na pasku zadań prawym przyciskiem myszy. Dotąd jednak efekt mógł być niespójny z wybranymi przez nas opcjami kolorystycznymi. Jeśli naszym kolorem wiodącym był szary lub inny "nieinwazyjny", to w zasadzie wszystko pozostawało szaro-czarne. Kiedy jednak wszystko dokoła było przykładowo fioletowe, a "jump lista" wyskakiwała cała w czerni, widać było niekonsekwencję.

  Kolor wiodący

  Aby sprawdzić nowy wygląd list szybkiego dostępu, udajemy się do Ustawień > Personalizacja > Kolory i upewniamy się, że w sekcji Pokaż kolor wiodący w następujących obszarach zaznaczyliśmy Menu Start, pasek zadań i centrum akcji. Teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy którąś z ikon na pasku zadań, aby zobaczyć efekty. Te mogą być różne, ale najbardziej soczyste uzyskamy, stosując żywe kolory i zróżnicowane tło pulpitu. W takiej sytuacji dobrze widoczny jest efekt akrylu, czyli półprzezroczystości.

  Do publicznego wydania Dziesiątki zmiana ta dotrze wraz z aktualizacją April 2019 Update, czyli w okolicach kwietnia tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/01/27/microsoft-announces-colourful-jump-lists-support-in-windows-10-19h1/

  Polecamy również w kategorii Windows 10