Menu kategorii
 • Kolejne zmiany w interfejsie na stronie Office.com

  Kolejne zmiany w interfejsie na stronie Office.com

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:15
  07.07.2020
  1770 wyświetleń

  Office.com, czyli centralne doświadczenie Office w przeglądarce, doczekało się kolejnych zmian w designie. Na przeprojektowanej stronie głównej zmienił się układ i pojawiły się nowe linki. Zmiany nie są jeszcze widoczne u wszystkich; prawdopodobnie trafiły tylko do części użytkowników biznesowych. Tak czy inaczej warto przyjrzeć się im z bliska.

  Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana dotyczy paska aplikacji. Do niedawna zajmował centralne miejsce na stronie głównej jako poziomy pasek z dość dużymi ikonami i podpisami. Teraz został w całości przeniesiony do lewej krawędzi ekranu i zmienił układ na pionowy. Nazwy aplikacji są widoczne dopiero w podpowiedziach po najechaniu na nie kursorem.

  Na zrzutach ekranu można zobaczyć też nowy design ikon w pionowym menu — przycisku domowego, który przenosi do list ostatnio używanych i polecanych dokumentów, oraz przycisku "Rozpocznij nowy". Obie ikony zyskały czerwono-fioletową kolorystykę zgodną z logo Office. Drobną, acz przyjemną zmianą są też nowe kolory przycisków "+" przy tworzeniu nowych dokumentów. Zamiast jednolitego koloru każdy przycisk przyjmuje barwę typową dla danej aplikacji (ciemnoniebieski Word, ciemnozielony Excel itd.). Oczywiście trzeba podkreślić, że menu tworzenia nowych dokumentów również znajduje się w tym samym pionowym panelu.

  Office.com

  Jeśli chodzi o stronę domową jako całość, nadal dostępne są na niej sekcje ostatnio używanych, przypiętych i udostępnionych dokumentów oraz ich odkrywania. Dodatkowo na samym dole znalazły się ostatnie foldery OneDrive i zasoby SharePoint organizacji.

  Możliwe, że Office.com w wersji dla konsumentów będzie wyglądać inaczej — tego jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie niedługo Microsoft oficjalnie przedstawi zmiany interfejsu. Zwykle w sprawach designu jego opisy, wizualizacje i przykłady są bardzo szczegółowe, więc na pewno lepiej poznamy te nowości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/the-officecom-homepage-is-getting-a-facelift

  Polecamy również w kategorii Office 365