Menu kategorii
 • Kolejne ograniczenia odciążające serwery dotkną OneDrive i SharePoint

  Kolejne ograniczenia odciążające serwery dotkną OneDrive i SharePoint

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:58
  08.04.2020
  1131 wyświetlenie

  Aby zabezpieczyć przed ewentualnymi przeciążeniami zarówno lokalne sieci, jak i własne serwery, oraz zapewnić bezproblemowy dostęp dla wszystkich, dostawcy usług nakładają pewne limity. Netflix, YouTube i Amazon obniżyli domyślną jakość streamingu, a Microsoft wykonał szereg działań na OneNote, SharePoint i Stream. Czas na kolejne limity. Tym razem dotkną one SharePoint i OneDrive.

  Gigant zaczął ostrzegać użytkowników o nałożeniu kilku dodatkowych ograniczeń, aby zmniejszyć obciążenia niektórych usług w chmurze. Zmiany nie są jakoś dotkliwe. Część z nich związana jest z Plikami na żądanie OneDrive. Jeśli włączyliśmy podgląd dużych miniatur plików, zamiast właściwych miniatur zobaczymy zwykłą ikonę plików obrazu. Ma to zapobiec pobieraniu dużej ilości obrazów przez Eksplorator plików (lub Finder na macOS). Więcej na temat Plików na żądanie możecie przeczytać tutaj.

  Druga część zmian dotyczy operacji "na zapleczu" SharePointa. Zmiany sprzed dwóch tygodni były związane z migracją, zapobieganiu utracie danych i zarządzaniem nowo dodanymi plikami. Dziś Microsoft wyjaśnił, że kolejny dotknięty obszar stanowią "aplikacje, które skanują usługę".

  Pewne ograniczenia tego typu zaobserwowaliśmy sami także w innych obszarach... O ile zostały nałożone właśnie z tego powodu. Przykładowo aktualizacje niektórych statusów w Microsoft Teams mogą wyświetlać się z większym opóźnieniem, co może być spowodowane rzadszym odświeżaniem funkcji sprawdzania. Te drobne niedogodności to jednak cena za wysoką dostępność usług, których użycie w ostatnim czasie poszybowało mocno w górę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-makes-more-tweaks-to-its-m365-services-in-light-of-increased-remote-work-demands/

  Polecamy również w kategorii OneDrive