Klasyczny kontroler Duke dla Xbox i PC trafił do sprzedaży w Microsoft Store

Klasyczny kontroler Duke dla Xbox i PC trafił do sprzedaży w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:39
27.05.2018
1572 wyświetlenia

Nadanie drugiego życia kontrolerowi, pamiętającemu jeszcze pierwszą generację Xboksa, to temat, który poruszaliśmy jeszcze w 2016 roku. Po etapach przygotowań stało się wkrótce jasne, że Duke w odświeżonej wersji trafi na rynek. Duke został pokazany na E3 2017 jako wspólny projekt Hyperkin i Microsoft, a od paru dni jego sprzedaż prowadzi Microsoft Store.

Duke

Hyperkin Duke Wired Controller to skrojona na miarę 2018 roku wersja klasycznego kontrolera, towarzyszącego oryginalnemu Xboksowi z 2001 roku. Przewodowy (a jakże!) kontroler różni się od swojego pełnoletniego już prawie pierwowzoru wprowadzeniem podwójnych bumperów i okrągłego wyświetlacza OLED, na którym wyświetlana jest oryginalna animacja Xbox z 2001 roku. "Hyperkin Duke Wired Controller jest duży, zły i gotowy do akcji. Posiada on przycisk Home z oryginalnym, animowanym ekranem startowym Xbox, precyzyjnymi analogowymi triggerami i bumperami oraz feedback wibracyjny, który zapewnia realistyczne doświadczenia" - czytamy w Microsoft Store. Dodatkowo kontroler posiada 3,5 mm gniazdo jack i odłączany kabel USB o długości 2,74 m.

Duke jest alternatywą dla współczesnych kontrolerów, utrzymanych w zupełnie innej, dużo nowocześniejszej stylistyce. Ergonomia Duke'a wprost powala i młodszym graczom może wydać się co najmniej zaskakująca. Jeśli jednak na przełomie wieków katowaliście pierwszego Xboksa lub inne konsole z tamtych czasów, design nowego Duke'a przywitacie zapewne z sentymentem. Co istotne, kontroler jest kompatybilny wyłącznie z Xbox One i PC z Windows 10, ale już nie z Xbox 360 ani oryginalnym Xboksem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na nowym Duke'u zagrać w tytuły z dwóch starszych konsol, o ile oczywiście zostały wydane w Xbox One Backward Compatibility. Bibliotekę gier zgodnych wstecznie można sprawdzić na stronie Xbox.

Hyperkin Duke Wired Controller można kupić w amerykańskim Microsoft Store, gdzie jego cena wynosi 69,99 dolarów (ok. 259 zł). W chwili publikacji tego tekstu produkt jest już wyprzedany i Microsoft odsyła zainteresowanych klientów do swoich fizycznych placówek Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/store/d/hyperkin-duke-wired-controller/8xm0xhx3mk23

Polecamy również w kategorii Xbox One