Kalendarz Google otrzyma funkcję znaną z Kalendarza w Outlook

Kalendarz Google otrzyma funkcję znaną z Kalendarza w Outlook

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:25
28.10.2019
617 wyświetleń

Office 365 i G Suite to zaciekli rywale, mający swoje obozy zadeklarowanych fanów i przeciwników. Od czasu do czasu udaje im się jednak ustanowić jakąś integrację, a także podpatrzeć rozwiązanie. Najwyraźniej tym razem to właśnie Google postanowiło "zainspirować się" funkcjonalnością Kalendarza w Outlook, który swoją drogą został w tym roku mocno podrasowany. Co to za nowość i kto ją wypatrzył?

Google pracuje obecnie nad przewijaniem widoku miesięcznego, czyli funkcją, którą ma już Kalendarz Microsoftu. Funkcja działa dokładnie tak, jak sugeruje nazwa (month view scrolling), i gdy stanie się ogólnodostępna, będziemy mogli szybko przechodzić do kolejnego lub poprzedniego miesiąca, po prostu przewijając zawartość w dół lub w górę.

Tę ukrytą jeszcze funkcjonalność wypatrzyła Jane Manchun Wong, o której odkryciach pisaliśmy już kilka razy. Funkcjonalność ta jest też dostępna w Kalendarzu Outlook na Androida. W przypadku Kalendarza Google jest dopiero testowana i nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie dostępna dla wszystkich.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/wongmjane/status/1188843568707686400

Polecamy również w kategorii Google