Już w przyszłym tygodniu gry ze Steam VR na Windows Mixed Reality

Już w przyszłym tygodniu gry ze Steam VR na Windows Mixed Reality

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:56
09.11.2017
0 komentarzy
1134 wyświetlenia

Do tej pory Windows Mixed Reality cierpiało na niedobór kompatybilnych z nim aplikacji. Teraz ma się to zmienić za sprawą Valve i jego biblioteki gier korzystających z wirtualnej rzeczywistości. W przyszłym tygodniu ruszy zapowiedziana niedawno, pierwsza beta Steam VR uruchamianego w środowisku Windows Mixed Reality. Na początku nie będzie dostępna pełna biblioteka gier, lecz Microsoft zapewnia, że gracze nie będą narzekać na ilość dobrej rozrywki. Zapewnia nas również, że wszystkie gry Steam VR będą współpracować z WMR (poza tytułami przeznaczonymi wyłącznie dla Oculus Rift i HTC Vive). Na liczbę dostępnych urządzeń również nie można narzekać.

Steam VR dla Windows Mixed Reality

Do wyboru mamy kilka ofert między innymi Acera, Lenovo, HP, Della. Gry współpracujące do tej pory ze Steam VR nie muszą być zoptymalizowane pod WMR, aby działały. Jednak Microsoft ostrzega, że w przypadku niezoptymalizowanych tytułów mogą (choć nie muszą) wystąpić pewne problemy.

Microsoft wciąż stara się rozwijać swoją ideę Mixed Reality tak, aby w przyszłości była ona integralnym elementem systemu. Jest to co prawda na razie odległa przyszłość. Do tej pory traktowane to jest raczej jako ciekawostka niż jako przydatne narzędzie. Jednak rozszerzenie biblioteki aplikacji WMR o gry Steam VR to zdecydowanie duży krok w przyszłość i będzie to miało niewątpliwie ogromny wpływ na rozpowszechnienie koncepcji rzeczywistości rozszerzonej w życiu codziennym. Na początku października CentrumXP informowało o nowym zestawie Samsunga zaprojektowanym pod WMR. Wtedy też gigant z Redmond zapowiadał początek ery Mixed Reality wraz z premierą Fall Creators Update. Wygląda na to, że rzeczywiście rewolucja czeka tuż za rogiem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.cnet.com/g00/news/youll-be-able-to-play-steam-games-in-windows-vr-next-week

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR

Komentarze

Skomentuj

Autor