Julia White, CVP marketingu Azure, przechodzi do SAP

Julia White, CVP marketingu Azure, przechodzi do SAP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:44
15.01.2021
1610 wyświetleń

Ledwie trzy dni temu pisaliśmy o odejściu Brada Andersona z Microsoft, a tymczasem już kolejna zasłużona persona opuszcza szeregi pracowników giganta. Jest nią Julia White, weteranka Microsoft i CVP działów Product Marketing w Azure, Developer Tools i Servers. Od dziś pracuje ona w SAP.

Julia White przepracowała w Microsoft blisko 20 lat. Zaczynała jako Product Manager w dziale Windows Server. Następnie dołączyła do Office Division, gdzie odpowiadała za marketing produktu Office 365 w trakcie przenoszenia do chmury. Stała się znana ze swoich wystąpień na wielu kluczowych wydarzeniach Microsoftu, takich jak WPC, Ignite, Build, czy też zewnętrznych konferencjach pokroju MWC. Przez ostatnie pięć lat zajmowała się marketingiem Azure.

MWC 2019 - Microsoft
Julia White na Mobile World Congress 2019

White stanie się członkinią SAP Executive Board, a jej nowa rola to Chief Marketing and Solutions Officer. Posada szefowej marketingu Azure w Microsoft pozostaje tymczasem wolna, a firma będzie prowadzić zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne poszukiwania osoby na to miejsce. Jak potwierdził rzecznik, w międzyczasie zajmie je VP Azure, John "JG" Chirapurath.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-cvp-of-azure-marketing-julia-white-is-leaving-to-sap

Polecamy również w kategorii Microsoft