Menu kategorii
 • Jak zrobić ulotkę?

  Jak zrobić ulotkę?

   Arkadiusz Partyka
  Arkadiusz Partyka
  00:00
  29.08.2015
  6094 wyświetlenia

  Solidnie zaprojektowana i wydrukowana ulotka będzie przyciągać uwagę naszych kontrahentów. A co najważniejsze, zapadnie w pamięć potencjalnych klientów. Warto więc projektując samodzielnie ulotkę firmową, przysiąść przy zadaniu i szczegółowo zaplanować każdy jej element. Z pomocą w tym zadaniu przychodzi aplikacja Publisher 2016, za pomocą funkcji wbudowanych w nią zrobimy ulotkę.

  1. W widoku powitalnym programu Publisher 2016, w pole Wyszukaj szablony online wpisujemy zwrot ulotka i naciskamy klawisz Enter.
  2. Spośród wyników, wybieramy najbardziej nam odpowiadającą i klikamy przycisk Utwórz.
  3. Do arkusza roboczego wczytany zostanie pusty szablon ulotki. Przystępujemy do jego uzupełnienia:
   • wpisujemy informacje o produktach i usługach naszej firmy,
   • wskazujemy teraz pole z informacjami adresowymi naszego przedsiębiorstwa i je wprowadzamy. Dla uproszczenia możemy skorzystać z informacji służbowych, pod warunkiem, że je wcześniej uzupełniliśmy.
  4. Wstępnie nasza ulotka jest gotowa. Warto jednak dostosować jej ogólny motyw. W tym celu przechodzimy na wstęgę Projekt strony i klikamy przycisk Zmień szablon.
  5. W nowym oknie wybieramy najbardziej odpowiadający nam ogólny wygląd ulotki i klikamy przycisk OK. W następnym oknie wskazujemy opcję Zastosuj szablon do bieżącej publikacji i potwierdzamy przyciskiem OK.
  6. Teraz z listy Schematy wybieramy odpowiedni styl kolorystyczny całej ulotki. Ponadto możemy zmienić kroje czcionek oraz dodać tło (wszystkie te funkcje znajdują się na wstędze Projekt strony).
  7. Tak przygotowaną ulotkę zapisujemy. Możemy ją także wydrukować bądź przesłać do drukarni.

  Projektowanie ulotki w aplikacji Publisher 2016


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Publisher 2016