Menu kategorii
 • Jak zmienić język w systemie Windows 10 Creators Update?

  Jak zmienić język w systemie Windows 10 Creators Update?

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  09.06.2017
  14203 wyświetlenia

  Zdarza się, że w naszym systemie konieczna jest zmiana języka, bądź po prostu dorzucenie kolejnego do już obsługiwanych. Czasem wynika to z powodu instalacji systemu w niewłaściwej wersji, bądź zwykłego niedopatrzenia. Dosyć łatwo pogubić się w opcjach dotyczących wykorzystywanego języka, zaś użytkownicy, którzy nigdy nie zmieniali tego aspektu konfiguracji często nie wiedzą nawet czego dokładnie szukają. Postanowiliśmy przygotować dla Was krótki tutorial, w którym w łatwy sposób wyjaśniający co i jak.

  Wybór z zainstalowanych języków

  1. Zmianę języka systemu rozpoczynamy od udania się do Ustawień, gdzie wybieramy sekcję Czas i język.
  2. Po lewej stronie okna, które się otworzy znajdziemy kategorię Region i język, do której to się teraz skierujemy.
  3. Znajdziemy tu opcję opisaną jako Dodaj język, po czym wybieramy ją.
  4. Nastał czas, aby wybrać interesujący nas język spośród prezentowanych na ekranie. Po jego kliknięciu powrócimy do poprzedniego menu, zaś system rozpocznie pobieranie wymaganych danych.
  5. Aby ustawić język jako główny, musimy aktywować go z dostępnej listy pojedynczym kliknięciem, po czym wybrać polecenie Ustaw jako domyślny, to jednak nie wszystko.
  6. Gdy mamy już zaznaczony interesujący nas język, oprócz wspomnianego już wcześniej Ustaw jako domyślny oraz Usuń możemy przejść do Opcji.
  7. Znajdziemy w nich takie opcje jak Pobierz pakiet językowy, Pismo ręczne oraz Mowa. Ich pobranie uaktualnia system pod kątem wskazanych elementów, jednak to Pobierz pakiet językowy stanowi niezbędną w zasadzie podstawę.
  8. Na koniec, aby zmienić język na ten, który zainstalowaliśmy, konieczne jest przelogowanie się.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10