Menu kategorii
 • Jak wyłączyć licencję użytkownika

  Jak wyłączyć licencję użytkownika

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  12.12.2017
  1628 wyświetleń

  Podczas przeprowadzania prac administracyjnych oraz tych dotyczących uprawnień poszczególnych użytkowników niezwykle ważnym staje się przypisywanie licencji w odpowiedni sposób. Jeśli popełnimy przy tym jakiś błąd, możliwe, iż jeden z pracowników zyska dostęp do aplikacji innych niż w założeniu – to zaś potrafi w skrajnych przypadkach prowadzić do zastoju projektu, generując ewentualne koszty związane z przekroczeniem terminów. Mało tego, niektóre przedsiębiorstwa w ramach oszczędności żonglują licencjami, przypisując je jedynie tym osobom, które faktycznie w danym momencie ich potrzebują. Na szczęście za pomocą opcji dostępnych w panelu administracyjnym Office 365 w ciągu zaledwie kilku chwil dokonać możemy wszelkich najważniejszych powiązanych z tym czynności. W tym krótkim poradniku dowiecie się, jak w prosty sposób wyłączyć licencję w przypadku pojedynczego użytkownika, co przydatne bywa zwłaszcza wtedy, gdy znajduje się on na okresie wypowiedzenia lub odsuwamy go od części zadań. Zaczynajmy!

  Aby wyłączyć licencję użytkownika:

  1. Logujemy się do Office 365 za pomocą danych swojego konta. Co istotne, musi mieć ono oczywiście uprawnienia administracyjne.
  2. Z głównego menu wybieramy opcję Administracja, dzięki czemu zostaniemy przeniesieni do pulpitu zarządzania usługą.
  3. Klikamy pozycję Użytkownicy, co przeniesie nas do listy aktywnych użytkowników, po czym zaznaczamy pole wyboru obok nazwy użytkownika, którego chcemy pozbawić licencji.
  4. Po prawej stronie ekranu wysunie się okno zawierające podstawowe dane dotyczące określonego użytkownika. Wybieramy opcję Edytuj znajdującą się na prawo od Licencje na produkty.
  5. Rozwinięta zostanie długa lista zawierająca wyszczególnione typy licencji przypisanych (bądź nie) do użytkownika. Aby pozbawić go jednej z nich, należy przestawić suwak znajdujący się po prawej stronie tak, by jego kolor z niebieskiego zmienił się na szary. Jeśli czynność tę wykonamy przy pozycji opisanej jako Office 365 Business Premium, wyłączone zostaną wszelkie przypisane i aktywne licencje.
  6. Aby potwierdzić proces i zakończyć go, należy kliknąć przycisk Zapisz, zaś w następnym oknie Zamknij.

  Usuwanie licencji w Office 365


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Administracja